Ekstremalny dom z widokiem na morze

Australijska firma Modscape zaprojektowała nietypowy, zwisający z klifu pięciokondygnacyjny dom. To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy posiadają działki w "ekstremalnych" lokalizacjach.

Zobacz, jak dom wygląda w środku!

Reklama

Inspiracją, jak podkreślają architekci, były wąsonogi - morskie skorupiaki, które osiadają na skałach, muszlach, a także rozmaitych, zanurzonych w wodzie obiektach.

Pięciokondygnacyjna, modułowa konstrukcja zwisa ze stromego klifu w Australii. Wszystkie jej elementy zostały "zakotwiczone" w skale.

Dzięki temu projektowi firma chciała pokazać, w jaki sposób można wykorzystać usytuowane w ekstremalnych warunkach działki.

Dom wpisuje się w krajobraz. Nie jest nachalnym elementem, dorzuconym bezmyślnie do australijskiego pejzażu. Został zaprojektowany tak, by stanowić naturalne przedłużenie klifu.

Do środka wchodzi się przez usytuowaną na szczycie wiatę garażową, w której jest miejsce dla dwóch samochodów (TUTAJ zobaczysz rzut i przekrój budynku).

Piętro niżej znajduje się foyer z kuchnią, jadalnią i salonem. Pod nimi - dwie sypialnie i łazienka. Na poziomie drugim jest kolejna sypialnia oraz pokój z łazienką.

Najniżej znajduje się przestrzeń do spotkań rodzinnych z miejscem na grilla oraz ... spa.

Wnętrze jest minimalistyczne. Znajdują się w nim jedynie niezbędne meble. Projektantom chodziło o to, by nadmiar przedmiotów nie przeszkadzał domownikom w kontemplowaniu bezkresu oceanu.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.

EKM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy