Gowin: Polskę może wyrwać z kryzysu tylko zjednoczona prawica

"Chcemy pokazać, że polska prawica potrafi ze sobą współpracować - w oparciu o wspólny program. Wczoraj utworzyliśmy klub. Mam nadzieję, że to jest dobry zwiastun pojednania na polskiej prawicy - zapewnił Jarosław Gowin podczas konferencji ze Zbigniewem Ziobrą.

Jarosław Gowin zapewnił, że jedynym ratunkiem dla pogrążonej w kryzysie Polski jest zjednoczona prawica.

Reklama

"Polska prawica potrafi ze sobą współpracować - w oparciu o wspólny program. Wczoraj utworzyliśmy klub" - dodał.

Klub parlamentarny Solidarnej Polski i Polski Razem będzie funkcjonował pod nazwą "Sprawiedliwa Polska". Jego przewodniczącym jest Jarosław Gowin, a wiceprzewodniczącą - Beata Kempa.

Ziobro: To ważny krok"To był nie tylko gest, ale coś więcej - świadectwo, że dokonaliśmy ważnego kroku w stronę jednoczenia prawicy" - powiedział Zbigniew Ziobro. "Powołaliśmy klub parlamentarny. To jest konkretny krok, fakt. Łączenie to proces, który wymaga rozmów i zgody. Chcemy budować jedność na skale, a nie na piasku" - dodał Ziobro.

"Czynimy dzisiaj gest przyjaźni w stronę uczestników konwencji PiS" - mówił Ziobro, odnosząc się do zaplanowanego na sobotę kongresu zjednoczenia prawicy, organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

"Zależy nam na dobrej współpracy i solidnym fundamencie, które sprawią, że porozumienie będzie miało charakter trwały, a nasi wyborcy pójdą na wybory i odwołają fatalny dla Polski rząd Donalda Tuska" - dodał.

List do prezesa

Politycy napisali list do Jarosława Kaczyńskiego z postulatami. "Jesteśmy gotowi do konkretnych działań politycznych" - zapewnił Gowin. "Zależy nam na wierności wyborcom, a przede wszystkim - na wierności naszym programom" - podkreślił.

"Wiemy, że są rzeczy, które nas będą dzielić, i to jest naturalne. Chodzi o to, żeby się porozumieć" - mówił Gowin.

EKM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje