Kaczyński: Cały ten rząd jest zlepiony brudem

​Wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności został odrzucony i od razu możemy obserwować, że cały rząd Donalda Tuska jest zlepiony brudem. Teraz już nikt nie może tego zakwestionować - powiedział w Sejmie po głosowaniu Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oznajmił, że jego partia na razie nie będzie się ustosunkowywać do sprawy Jana Burego, bo nie zna szczegółów.

Reklama

W czwartek, dzień przed głosowaniem w Sejmie w sprawie wniosku o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, funkcjonariusze CBA przeszukali biuro szefa klubu parlamentarnego ludowców w Rzeszowie. 

Dziś prezes PSL Janusz Piechociński złożył w piątek w Sejmie dwa wnioski - o informację rządu ws. działań CBA, a także ws. zwołania w trybie pilnym posiedzenia sejmowej speckomisji. Natomiast były szef PSL Waldemar Pawlak zaproponował, aby ogłosić przerwę w posiedzeniu Sejmu do 22 lipca, aby w tym czasie prokurator generalny w trybie nadzoru nad prokuraturą i premier w trybie nadzoru nad CBA, przedstawili Sejmowi informację - czy są poważne zarzuty wobec posła Jan Burego.

"Pakiet demokratyczny PiS"

Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej zapowiedział także złożenie w Sejmie "pakietu demokratycznego". Jak mówił, "nowe przepisy pozwolą premierowi raz w miesiącu stanąć przez Sejmem". Dodał, że jego partia będzie postulować zniesienie prawa urzędników do posiadania kart służbowych, którymi płacą między innymi za obiady.

ak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje