Łapanka Poczty Polskiej i afera z bezterminowymi prawami jazdy

Poczta Polska na tropie osób, które nie płaciły abonamentu, wymiana bezterminowych praw jazdy, zadyma na Wiśle i nowe ustalenia zespołu Macierewicza ws. katastrofy smoleńskiej. Oto tematy, które najbardziej poruszyły użytkowników INTERIA.PL w mijającym tygodniu.

Lawina spraw o abonament rtv

Reklama

Poczta Polska masowo wystawia tytuły wykonawcze, a następnie kieruje je do egzekucji, którą prowadzą urzędy skarbowe. Żądane kwoty w większości tytułów są podobne i sięgają 1,5 tys. zł!

Waszym zdaniem:

"TP-SA jest spółką akcyjną i kto nie zawierał z nią umowy pisemnej na dostarczanie sygnału, nie ma obowiązku płacenia abonamentu RTV. To, co się dzieje ze ściąganiem abonamentu przez PP, jest nielegalne" - zauważa miko.

Artykuł i pozostałe komentarze przeczytasz TUTAJ.

Zadyma na Wiśle. "Zwykła bójka, a nie napaść"?

Policja prowadzi postępowanie w sprawie pobicia kibiców Wisły Kraków, do jakiego doszło podczas ostatniego meczu z Piastem Gliwice. Co ciekawe, ataku mieli dopuścić się inni kibice "Białej Gwiazdy". Powód? Zaatakowani nie śpiewali, bądź dopingowali za cicho. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków ripostuje, że bójkę sprowokowały osoby nietrzeźwe i nie była to żadna egzekucja, tylko nieporozumienie dwóch grup.

Waszym zdaniem:

"Kto w ogóle chodzi na tego typu mecze? Ja od wielu wielu lat nie chodzę na polskie stadiony, gdyż po co? Dobrą piłkę wolę pooglądać w telewizji... a polską Ekstraklasę omijam szerokim łukiem. Stąd śmieszą mnie KIBICE... Hmm kibole, bo trudno nazwać ich kibicami... Dla mnie polską piłkę i stadiony wszystkie mogą zamknąć... W tym sporcie lata sukcesów mamy już dawno za sobą i te czasy nie wrócą NIGDY... A ci ludzie, którzy biją się dla Wisły czy innych klubów to zwykli frajerzy" - uważa WRC.

Artykuł i pozostałe komentarze przeczytasz TUTAJ.

Twoje prawo jazdy już nie jest bezterminowe. To legalne?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polskiego Stronnictwa Ludowego uważają, że wymiana bezterminowych dokumentów na nowe, ważne przez 15 lat, jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

Waszym zdaniem:

"Nigdy nie wymienię prawa jazdy. Mam je bezterminowo i go nie zmienię. Prawo nie może działać wstecz, jeśli go zmienią zbiorę wszystkich którzy też mają bezterminowo Prawo Jazdy i złożę wniosek zbiorowy przeciwko Polsce do sądu!" - zapewnia Yahu.

Artykuł i pozostałe komentarze przeczytasz TUTAJ.

Nowe ustalenia zespołu Macierewicza

Najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem były eksplozje, które zniszczyły samolot w powietrzu - to teza parlamentarnego zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza (PiS). W trzecią rocznicę katastrofy zespół zaprezentował nowe ustalenia. 

Waszym zdaniem:

"Kolejna wersja "zamachu"? OK! Tylko dlaczego Pan Antoni Macierewicz nie odwoła swych poprzednich wersji z "rozpylonym helem", sztuczną mgłą, czy jakąś tam bombą "termobaryczną"? Wypadałob,y jak przystało na tak poważnego specjalistę powiedzieć "przepraszam, te wersje były błędne"! I jeszcze jedno: niech mi Pan Macierewicz odpowie na pytanie: dlaczego w podróż samolotem, która to niesie zawsze jakieś ryzyko, Pan Prezydent zabrał do jednego samolotu całą "śmietankę" polityków i wojskowych. Czy to nie był szczyt lekkomyślności? A swoją drogą, tych wszystkich zwolenników teorii zamachu namawiam gorąco do przestudiowania zasad dynamiki, wytrzymałości materiałów i zasad postępowań zdroworozsądkowych" - Życxzliwy Wam.

Artykuł i pozostałe komentarze przeczytasz TUTAJ.

FORUM

"Krystyna Pawłowicz ukarana naganą. Czy słusznie?" Dołącz do dyskusji na FORUM

Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy | Poczta Polska SA | abonament | rtv | Wisła | tupolew

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje