Matura 2014. Język angielski - poziom podstawowy

Dzisiaj rozpoczęła się matura z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Ten język jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. Na stronach INTERIA.PL już ok. godziny 15:00 zamieścimy arkusz i proponowane rozwiązania. Egzamin na poziomie rozszerzonym przeprowadzony zostanie o 14:00, jego rozwiązania opublikujemy ok. 20:00.

Wicedyrektor CKE Mariola Konopka przed egzaminem zapewniała, że wszystko przebiega zgodnie z procedurami. W godzinach popołudniowych odbędzie się także egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, będą go zdawać 82 tys. maturzystów.

Reklama

Język angielski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Maturzyści do wyboru mają także język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Chętni mogą zdawać te języki także na poziomie rozszerzonym.

W ubiegłym roku większość zdających twierdziła, że testy były "raczej łatwe". Polegały one na zrozumieniu tekstu ogłoszenia o spotkaniu ze znanym naukowcem, a także czytanego tekstu o pracy w zoo i o ślubie pary królewskiej. Trzeba było również napisać list do kolegi w Anglii. Jak będzie w tym roku? O tym przekonamy się już wkrótce.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje