Najczęściej komentowane newsy mijającego tygodnia

​Mijający tydzień pełen był wydarzeń, który poruszył użytkowników portalu INTERIA.PL. Tematami, które najczęściej komentowaliście, były m.in. zagadnienia związane z nowymi zasadami egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, wygrana Borussii Dortmund z Olimpique Marsylia, wywiad z Leszkiem Balcerowiczem, w których nawołuje do protestów przeciw polityce Jacka Rostowskiego i wezwania PO do nieuczestniczenia w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy.

Nowe zasady testów na prawo jazdy

Reklama

Według nowych zasad teoretyczna część egzaminu na prawo jazdy ma trwać tylko 25 minut, czyli na odpowiedź na każde z 32 pytań kursanci mają mieć tylko po kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. W artykule na stronach INTERIA.PL można samemu przekonać się, jak trudny jest test i spróbować zdać go samemu.

Borussia Dortmund - Olympique Marsylia 3-0

Piłkarze Borussii Dortmund wygrali z Olympique Marsylia 3-0 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwiebramkistrzelił Robert Lewandowski. Wicemistrzowie Niemiec od początku narzucili rywalom swoje warunki i, dominując w środkowej strefie, szturmowali ich bramkę. Po utracie trzeciego gola piłkarze Olympique mieli już dosyć i czekali jedynie na ostatni gwizdek arbitra.

RMF24: Balcerowicz: Protestujmy! Wolni ludzie, czas działania!   

Rostowski robi zamach na oszczędności Polaków. Tyle lat go znam, nie spodziewałem się, że jest do tego zdolny. Do tej pory byłem dumny, jeżdżąc po świecie i słysząc, jak chwalą nasze reformy. Teraz pytają mnie: co u was się dzieje?! - mówił prof. Leszek Balcerowicz w Kontrwywiadzie RMF FM.

"Nie znajduję żadnego wytłumaczenia dla zmian w OFE w kategoriach interesu kraju. To jest jednoznacznie złe. Złe, bo to ma zastąpić reformę i pozwolić wydać dodatkowe pieniądz. Złe, dlatego że to bardzo psuje wiarygodność Polski. Byłem dumny jeżdżąc po świecie i słysząc jak to Polacy reformują, itd. A teraz słyszę głosy zdziwienia: "Co u was się dzieje?". I dlatego społeczeństwo powinno zareagować, żeby pokazać: Polacy nie pozwalają władzy na wszystko" - uważa Leszek Balcerowicz.  

PO: Nie idźcie na referendum, zostańcie w domu

PO liczy, że niska frekwencja spowoduje, iż prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zostanie odwołana ze stanowiska. "Nie idźcie na referendum, zostańcie wdomu" - namawiają warszawiaków politycy Platformy i zamierzają to robić do końca kampanii.

Plan Platformy to utrzymanie w Warszawie politycznego status quo do wyborów samorządowych w 2014 roku, dlatego politycy tej partii namawiają warszawiaków, by nie wzięli udziału w referendum.

Hasła: "Wybieram za rok, nie idę na referendum", czy "Popieram Hankę, nie idę na referendum" pojawiły się w kampanii referendalnej na T-shirtach, znaczkach, torbach rozdawanych warszawiakom.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje