Najważniejsze wydarzenia 2013 roku według użytkowników INTERIA.PL

Zdaniem użytkowników INTERIA.PL, którzy wzięli udział w głosowaniu na stronie PodsumowanieRoku.pl, najważniejszym wydarzeniem 2013 r. na świecie była abdykacja Benedykta XVI i wybór nowego papieża. W kategorii "kraj" na pierwszym miejscu znalazła się informacja o przeszczepie twarzy.

W specjalnym serwisie, podsumowującym poprzedni rok, zaprezentowaliśmy 13 wydarzeń z kraju i 13 wydarzeń ze świata (zobacz).

Reklama

Użytkownicy INTERIA.PL głosując wybrali te, które ich zdaniem były najważniejsze.

Na pierwszym miejscu w kategorii "świat" znalazła się abdykacja Benedykta XVI i wybór nowego papieża. To według 54 procent głosujących (3961 osób) było najistotniejsze wydarzenie 2013 roku.

Druga najważniejsza wiadomość ze świata to ujawnienie przez Edwarda Snowdena informacji o inwigilowaniu obywateli i światowych przywódców - 10 procent głosów. Na trzecim miejscu znalazło się uderzenie tajfunu na Filipinach (7 proc.).

Na czwartej pozycji użytkownicy INTERIA.PL umieścili śmierć byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli (442 głosy). Piąta najważniejsza, waszym zdaniem, informacja to ta dotycząca użycia broni chemicznej w Syrii (436 głosów).

Na szóstej pozycji uplasowała się trudna droga Ukrainy do Unii Europejskiej i masowe demonstracje w Kijowie (4 proc.). A na siódmym miejscu - śmierć "Żelaznej Damy" Margaret Thatcher (270 głosów).

Na ósmym miejscu znalazł się Orkan Ksawery, który pod koniec roku szalał nad Europą (3 procent głosów). Na dziewiątej pozycji użytkownicy INTERIA.PL umieścili katastrofę kolejową w Hiszpanii (138 głosów). Dziesiąta najistotniejsza informacja to zamach stanu w Egipcie i obalenie prezydenta Mohammeda Mursiego (106 głosów).

Za jedenaste najważniejsze wydarzenie 2013 roku uznaliście doniesienia dotyczące dramatu, jaki rozegrał się w Cleveland - Ariel Castro przez ponad dekadę więził w swoim domu trzy kobiety i wykorzystywał je seksualnie (1 procent głosów).

Na dwunastym miejscu znalazły się informacje na temat zamachów podczas maratonu w Bostonie (1 proc.). Na ostatniej, trzynastej pozycji, naszego zestawienia użytkownicy INTERIA.PL umieścili zamach w centrum handlowym w Nairobi.

ZOBACZ WYNIKI GŁOSOWANIA NA WYDARZENIA ZAGRANICZNE

Najważniejsze wydarzenia krajowe

Za najważniejsze wydarzenie krajowe w minionym roku uznaliście pierwszy w Polsce przeszczep twarzy (32 proc.) Na drugim miejscu znalazła się informacja dotycząca śmierci premiera Tadeusza Mazowieckiego (1268 głosów).

Trzecie najważniejsze wydarzenie 2013 roku, według użytkowników INTERIA.PL, to zamach na OFE (10 procent głosów). Na czwartej pozycji uplasowało się ujawnienie przypadków pedofilii wśród polskich księży (9 proc.). Piąta najistotniejsza, waszym zdaniem, informacja to ta dotycząca wyłączenia sygnału analogowego (6 proc.).

Na szóstym miejscu znalazły się doniesienia na temat tragicznego finału wyprawy na Broad Peak (5 procent głosów) Za siódme najważniejsze wydarzenie uznaliście wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim (397 głosów).

Na ósmej pozycji uplasowało się ujawnienie przez CBA afery korupcyjnej w administracji rządowej (364 głosy). Dziewiąte miejsce i 4 procent głosów uzyskała nowa ustawa śmieciowa.

Zmiana selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej to zdaniem 3 procent głosujących najważniejsze wydarzenie 2013 roku (dziesiąta pozycja). Na jedenastym miejscu użytkownicy INTERIA.PL umieścili "taśmy prawdy" i informacje na temat afery w dolnośląskiej Platformie (169 głosów).

Rozłam w Platformie Obywatelskiej i odejście z partii Jarosława Gowina to najistotniejsza wiadomość zdaniem 2 procent osób, które brały udział w głosowaniu (dwunaste miejsce).

Na ostatniej, trzynastej pozycji, uplasowała się wiadomość o rekonstrukcji rządu Donalda Tuska (1 proc.).

ZOBACZ WYNIKI GŁOSOWANIA NA WYDARZENIA KRAJOWE

Głosowanie trwało od 23 grudnia do 2 stycznia do północy. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

Dowiedz się więcej na temat: podsumowanie roku | podsumowania 2013 roku | 2013 | przeszczep | papież | Gaz | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje