Ostatni członkowie rodziny Adolfa Hitlera

Ostatni członkowie najbliższej rodziny Adolfa Hitlera mieszkają na obrzeżach Nowego Jorku. Bracia Louis, Brian i Alex to dzieci bratanka Adolfa Hitlera - Williama Patricka.

Historia Williama Patricka Hitlera - syna Aloisa Hitlera, przyrodniego brata dyktatora Trzeciej Rzeszy - jest niezwykle ciekawa.

Reklama

William Patrick Hitler urodził się w Liverpoolu w 1911 roku, kiedy mieszkał tam Alois Hitler wraz ze swoją irlandzką żoną - Bridget Dowling. W czasie I Wojny Światowej Alois wrócił do Niemiec, a Patrick William, po dojściu do władzy Adolfa Hitlera - dołączył do ojca. Patrick William chciał - jak donoszą niektóre źródła - wykorzystać zaistniałą sytuację i domagał się od stryja zajęcia się jego karierą. Posuwał się nawet do szantażowania Hitlera i "wyjawienia prawdy" o jego żydowskim pochodzeniu.

Niewiele to dało. Krótko przed wybuchem II Wojny Światowej powrócił do Wielkiej Brytanii (gdzie nie omieszkał opublikować artykułu pt. "Dlaczego nienawidzę swojego stryja"), po czym wyemigrował do USA. W 1944 roku powołano go do służby wojskowej i wysłano do Europy, gdzie służył jako sanitariusz. Na froncie był ranny.

Po wojnie - wiedząc, że z nazwiskiem Hitler nie ma specjalnych szans na błyskotliwą karierę - zmienił je na Stuart - Houston. Założył małą firmę zajmującą się analizą krwi dla szpitali. Z niemiecką żoną miał czterech synów. Umarł w 1987 roku.

Jego synowie - wspomniani Louis, Brian i Alex (czwarty - Ronald Howard - zginął w 1989 r. w wypadku samochodowym) zobowiązali się podobno wzajemnie, że nie przedłużą rodu Hitlera i nie będą mieli dzieci.

Tyle plotka. Jeden z braci - Alex (którego drugie imię brzmi, notabene, Adolf), obecnie pracownik opieki społecznej, twierdzi, że w żadnym pakcie nie uczestniczy. Pozostali bracia natomiast odmawiają bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Pracują - jak mówią - nad własną książką.

Ziemowit Szczerek

Dowiedz się więcej na temat: louis | william | Adolf Hitler

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy