Pocisk trafił w samolot. Wszystkie loty odwołane

Pocisk trafił w kadłub samolotu, który miał wylądować w Bagdadzie. W związku z tym incydentem wielu przewoźników zdecydowało się odwołać loty do irackiej stolicy. O sprawie pisze AFP.

Lot FZ215 został trafiony pociskiem pochodzącym z broni palnej, na krótko przed lądowaniem. Nikt nie ucierpiał. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład samolotu. Przewoźnik współpracuje teraz z władzami Iraku, aby ustalić, kto jest odpowiedzialny za ten incydent.

Reklama

Inni przewoźnicy, którzy latają do Iraku, w tym Emirates, Etihad i Air Arabia, zawiesili swoje loty do Bagdadu, podobnie jak Turkish Airlines i libijskie Middle East.

Zachodnie linie lotnicze latające nad Irakiem podjęły w ostatnich miesiącach dodatkowe środki ostrożności, z obawy, że dżihadyści z Państwa Islamskiego mogli wejść w posiadanie broni, dzięki której mogliby zestrzelić samolot.

Międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie znajduje się na zachód od stolicy, w pobliżu granicy z prowincją Al-Anbar, która jest kontrolowana przez bojowników.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje