Reklama

Reklama

​USA: "Jeśli popierasz Trumpa, nie jesteś patriotą"

Amerykańskie media są przerażone wizją prezydenckiej nominacji dla Donalda Trumpa. Skąd taki wniosek? W najnowszych publikacjach dziennikarze nie tylko krytykują miliardera, ale też wprost zniechęcają (prawie że zabraniają) do głosowania na niego.

Natrząsanie się z niepełnosprawnego dziennikarza i postulat, by zakazać wstępu do USA wszystkim muzułmanom to najnowsze dokonania kontrowersyjnego Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej.

Reklama

Nieco wcześniej Trump został przyłapany na kłamstwie, w które brnie do dziś. Miliarder stwierdził, że po zamachach z 11 września tysiące muzułmanów świętowały na ulicach New Jersey. Tej wersji zaprzeczyły władze miasta, policja, reporterzy i mieszkańcy.

Wobec utrzymujących się wysokich notowań Trumpa dziennikarze uznali, że miarka się przebrała i zrezygnowali z pozorów neutralności.

"Jeśli popierasz Donalda Trumpa, nie jesteś patriotą" - potępia w najnowszym artykule magazyn "Rolling Stone". "Każdy Amerykanin, który chce wybierać, jakie religie będą objęte wolnością wyznania, nie jest prawdziwym Amerykaninem" - czytamy. Dziennikarze przekonują, że Trump jest zaprzeczeniem wartości, które stoją u podstaw funkcjonowania Stanów Zjednoczonych.

Sondaże, w których prowadzi Trump, określa się w prasie m.in. jako "przerażające".

Popularni gospodarze wieczornych talk shows - Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel czy Stephen Colbert - zapraszają gości, by opowiadali, jak złym wyborem będzie Trump lub sami, w sposób humorystyczny, starają się go zdyskredytować.

Emeryturę przerwał na chwilę Jon Stewart, były prowadzący "The Daily Show", który pytał: "My naprawdę w to brniemy? Jako naród - naprawdę się bawimy w Trumpa"?

Biały Dom oznajmił, że wypowiedzi 69-letniego magnata dyskwalifikują go jako kandydata na prezydenta.

Od Trumpa odwraca się też Partia Republikańska. W ostatnim czasie miliardera skrytykowali praktycznie wszyscy wiodący politycy prawicy.

Sukcesy bogacza komentowane są również za oceanem. "Sueddeutsche Zeitung" wpisuje Trumpa w falę prawicowego populizmu, który zalewa Stany i Europę. "Mistrzem wszystkich populistów jest kandydat Republikanów na prezydenta USA Donald Trump" - czytamy.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym wśród wyborców Patrii Republikańskiej Donald Trump cieszy się 41-procentowym poparciem i zdecydowanie wyprzedza pozostałych kandydatów.

(mim)

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy