Wybierz z nami najważniejsze wydarzenia 2014 roku

Wybraliśmy 26 wydarzeń z kraju i ze świata. Wśród nich znalazły się zarówno te tragiczne, jak wojna na Ukrainie, aneksja Krymu czy epidemia eboli, jak i bardzo pozytywne - sukcesy polskich sportowców i lekarzy. Zachęcamy do głosowania. Wyniki zostaną opublikowane w styczniu.

Na liście najważniejszych wydarzeń zagranicznych znalazły się wojna na Ukrainie i aneksja Krymu, epidemia eboli, dwa incydenty z samolotami Malaysia Airlines, a także ekspansja Państwa Islamskiego.

Reklama

Szkoci zdecydowali w referendum, że zostają w Wielkiej Brytanii, a Władimir Putin zrezygnował z South Streamu. 

Nie zabrakło również pozytywnych wydarzeń - jak kanonizacja Jana Pawła II.

Udało się też wylądować na komecie i wprowadzić do sprzedaży pierwszy samochód na wodór.

Najważniejsze wydarzenia w kraju

Afera podsłuchowa i ujawnienie taśm "Wprost", przekazanie 16 mld zł do ZUS-u i ostateczny skok na OFE, kompromitacja PKW w wyborach samorządowych - to wydarzenia, które wprowadziły niemałe zamieszanie w Polsce.

W 2014 roku byliśmy jednak świadkami i tych, które podnosiły nas na duchu: polscy siatkarze zostali mistrzami świata, a w Soczi zdobyliśmy sześć medali.

Dzięki przełomowej operacji rdzenia kręgowego sparaliżowany pacjent zaczął chodzić. Zaangażowanie i wiara lekarzy uratowały życie 2-letniemu Adasiowi, który trafił do szpitala ze skrajną hipotermią.

Pełna listę wydarzeń  kraju i ze świata znajdziesz TUTAJ. Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Wyniki naszego plebiscytu opublikujemy w styczniu.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje