Reklama

Reklama

"Zamach inspirowany przez szatana". Ksiądz przeprasza

Francuski ksiądz przeprosił dzisiaj za swoje słowa, jakie wygłosił podczas kazania. Duchowny powiedział, że do ataku na Bataclan w Paryżu doszło, bo odbywał się tam koncert Eagles of Death Metal i w związku z gatunkiem muzycznym, jaki gra ta kapela, zamach "inspirowany był przez szatana". O sprawie informuje AFP.

- Żałuję, że w ten sposób podsyciłem spór na temat niektórych gatunków muzycznych. To było całkowicie niewłaściwe i nieprzyzwoite - powiedział Francois Schneider, zwracając się do swoich wiernych. 

Reklama

Krótko po atakach przeprowadzonych przez Państwo Islamskie w Paryżu, Schneider zaatakował zespół muzyczny, który grał koncert własnie w sali Bataclan. W wyniku zamachu na salę życie straciło 90 osób. Łącznie w zamachach w Paryżu zginęło 130 osób. 

Pomimo swojej nazwy, amerykański zespół Eagles of Death Metal nie gra death metalu, ale raczej coś co można nazwać garażowym rockiem. - Powiedzieć, że Eagles of Death Metal to grupa satanistyczna, to tak jak powiedzieć, że Mozart grał jazz - mówił w wywiadzie udzielonym AFP dziennikarz muzyczny Jean-Piere Sabouret, który przeżył atak w sali koncertowej Bataclan. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne