Olsztyn zabije sercem Ukrainy

Po raz pierwszy Olsztyn świętuje Dni Łucka - miasta bliźniaczego na Ukrainie. Jego barwy, smaki i dźwięki zagoszczą w Stolicy Warmii i Mazur na cały weekend już w piątek.

Impreza jest kolejnym wspólnym przedsięwzięciem samorządów Olsztyna i Łucka.

Reklama

- Choć współpraca między naszymi samorządami trwa już od jedenastu lat, Dni Łucka będziemy świętowali w Olsztynie po raz pierwszy - mówi Tomasz Głażewski, wiceprezydent Olsztyna. - Jest to wydarzenie odwzajemnione, bo w czerwcu (19-22 czerwca) mieszkańcy Łucka obchodzili Dni Olsztyna na Ukrainie. Myślę, że olsztynianie będą bawili się równie dobrze.

Chodzi to nie tylko o okazję do dobrej zabawy dla mieszkańców Olsztyna i poznania ukraińskiej kultury. - Wierzę, że dzięki takim działaniom współpraca naszych samorządów będzie coraz bardziej owocna dla obu społeczności - zaznacza wiceprezydent.

Uroczyste rozpoczęcie Dni Łucka odbędzie się o godz. 11. w sali sesyjnej ratusza. Po nim od piątku do soboty będą się odbywały spektakle, projekcje filmów o Łucku, wystawy i koncerty.

W sobotę o godz. 16.30 na deskach amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpią m.in. bandurzyści, grający na ludowych instrumentach zespół "Ruczaj" i polski zespół z Łucka "Wołyńskie Pany".

Ale impreza to nie wszystko. Związki Olsztyna i Łucka odcisną się w naszym mieście trwałym śladem. W niedzielę na zakończenie Dni Łucka o godz. 12. odbędzie się uroczyste otwarcie ulicy Tarasa Szewczenki, której nazwę nadała Rada Miasta Olsztyn uchwałą z dnia 29 sierpnia 2007r. na wniosek olsztyńskich mieszkańców ukraińskiego pochodzenia.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony UM Olsztyn.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje