​Olsztyn: Zabójstwo 89-letniego mężczyzny. Apel prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zaapelowała w czwartek do osób posiadających informacje dotyczące zabójstwa 89-letniego mieszkańca tego miasta, aby skontaktowały się z organami ścigania. Do zbrodni doszło pod koniec maja w pobliżu miejskiej pływalni.

Jak poinformował rzecznik prokuratury okręgowej Krzysztof Stodolny, do brutalnego zabójstwa 89-letniego emeryta, mieszkańca Olsztyna, doszło 29 maja w pobliżu krytej pływalni przy ul. Głowackiego. "Policja i prokuratura nieustannie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tej zbrodni" - zapewnił.

Reklama

W ramach prowadzonego śledztwa powołanych zostało wielu biegłych z różnych dziedzin, m.in. z zakresu badania śladów biologicznych, śladów zapachowych pozostawionych przez zabójcę na miejscu zdarzenia oraz śladów działania narzędzia zbrodni użytego przez sprawcę.

"Zweryfikowanych jest już kilka wersji śledczych i aktualnie organy ścigania uzyskały niezwykle istotne informacje, które mogą przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawcy" - podał Stodolny.

W komunikacie rozesłanym w czwartek mediom prokuratura zwróciła się z prośbą do osób posiadających istotne informacje na temat tego zabójstwa o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie lub najbliższą jednostką policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje