Pierwsze kąpieliska dopuszczone do kąpieli

Pierwsze kąpieliska nad jeziorami na Warmii i Mazurach oraz nad Zalewem Wiślanym zostały już dopuszczone do kąpieli. W ocenie sanepidu, woda nadaje się do kąpieli w 54 miejscach przeznaczonych do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Badane są kolejne akweny.

Jak podał warmińsko-mazurski inspektor sanitarny, na Warmii i Mazurach nadzorem sanitarnym objęto 218 kąpielisk, w tym 221 nad rzekami i jeziorami oraz sześć morskich nad Zalewem Wiślanym.

Reklama

Jak poinformowała rzeczniczka sanepidu Elżbieta Łabaj, o otwarciu kąpielisk decydują ich zarządcy i właściciele. Sanepid dopuścił do użytku m.in. plaże nad olsztyńskimi jeziorami: Skanda i Krzywym. Ratownicy pojawią się na miejskich plażach pierwszego dnia wakacji czyli 26 czerwca. Jak powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński, plażowicze mogą oczywiście korzystać z kąpielisk, ale robią to na własną odpowiedzialność.

Przez cały sezon na olsztyńskich plażach bezpieczeństwa będzie strzec codziennie 14 ratowników. Jak ocenił Litwiński, podczas ubiegłego sezonu z olsztyńskich kąpielisk skorzystało 300 tysięcy osób.

Inne akweny dopuszczone już w tym sezonie do kąpieli przez sanepid to m.in. Selment Wielki, Kisajno, Niegocin, Limajno, Sajmino, Szeląg Mały, Jeziorak Duży, Skiertąg, Narie, Drwęckie.

Kąpać, plażować i uprawiać sporty wodne można także nad Zalewem Wiślanym w Suchaczu, Kadynach Stadninie, Tolkmicku koło portu i Kadynach Cegielni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje