Reklama

Reklama

Pionierski rejs z Berlina na Zalew Wiślany

12 wodniaków z Elbląga wyrusza w pionierski rejs rzekami i kanałami z Berlina na Zalew Wiślany. Chcą w ten sposób wypromować turystyczny szlak przez północną część Polski wiodący śródlądowymi drogami wodnymi. Szlak wiedzie z Antwerpii w Belgii do Kłajpedy na Litwie.

Jak poinformował we wtorek jeden z uczestników rejsu Jerzy Wcisło, wodniacy z Ośrodka Sportów Wodnych Fala w Elblągu chcą pokonać w ciągu 10 dni czterema łodziami motorowymi ponad 700 kilometrów.

Reklama

Uczestnicy wyprawy wyrusza w środę Szprewą z Kostrzynia do Berlina. Po jednodniowej eskapadzie w Niemczech popłyną z powrotem do Kostrzynia i dalej Odrą, Wartą, Notecią do Kanału Bydgoskiego. Dalej Wisłą i Szkarpawą na Zalew Wiślany i do Mierzei Wiślanej. Wcisło podkreślił, że wodniacy 4 lipca powinni zawinąć do Krynicy Morskiej, na Zlot Żeglarski.

Śmiałkowie mają do pokonania 22 śluzy. Po drodze będą opisywać umiejscowienie i wysokość zawieszenia linii energetycznych, głębokość wody, stan techniczny i sanitarny marin i portów. Powstanie z tego raport, który posłuży przy promocji szlaku wodnego.

W Europie sklasyfikowano około 36 tys. kilometrów śródlądowych dróg wodnych, z tego około 3,6 tys kilometrów w Polsce. Gęstszą i dłuższą siecią dróg wodnych mogą pochwalić się tylko Holandia, Belgia, Finlandia i Niemcy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy