Po 15 latach aresztowano sprawcę zabójstwa

Olsztyński sąd na 3 miesiące aresztował mężczyznę, który jest podejrzany o to, że przed 15 laty zabił członka grupy przestępczej działającej m.in. na terenie Suwałk. Szczątki zamordowanego odnaleziono w lesie pod Olsztynem - poinformował prokurator.

Prokurator rejonowy w Olsztynie Arkadiusz Szwedowski poinformował, że prokuratura zajęła się sprawą morderstwa sprzed 15 laty po tym, jak prokurator prowadzący postępowanie w zupełnie innej sprawie otrzymał list z więzienia. "Jego autor zaproponował nam ujawnienie pewnych informacji. Przesłuchaliśmy go, a następnie zaczęliśmy weryfikować to, co powiedział" - dodał prokurator Szwedowski.

Reklama

Informacje pozyskane od więźnia doprowadziły śledczych do odnalezienia w lesie w gminie Stawiguda pod Olsztynem szczątków mężczyzny, który był członkiem grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90. XX w. na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (m.in. w Suwałkach). - Wykonaliśmy już ekspertyzy DNA i opinię z zakresu śladów linii papilarnych. Opinie te potwierdziły tożsamość zamordowanego przed 15 laty mężczyzny - powiedział prokurator Szwedowski.

Śledczy dotarli już także do sprawcy morderstwa. Sądzą, że jest nim mężczyzna, który akurat był tymczasowo aresztowany pod zarzutem dokonywania kradzieży z włamaniem na dużą skalę. - Sąd w piątek zdecydował o zastosowaniu wobec niego aresztu na 3 miesiące - podał prokurator Szwedowski.

Śledczy zasłaniając się dobrem prowadzonej sprawy i jej nietypowym charakterem nie podają szczegółów prowadzonego śledztwa.

Prokuratura wyjaśnia tę sprawę przy współpracy z policjantami z Centralnego Biura Śledczego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy