Strzelanina w kantorze. Śledztwo

Warmińsko-mazurski komendant policji powołał specjalną grupę śledczą do wyjaśnienia okoliczności napadu rabunkowego na kantor wymiany walut w Gronowie. Bandyta postrzelił śmiertelnie właścicielkę kantoru; ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie.

Jak podała w czwartek Mariola Plichta z biura prasowego policji, komendant wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za informacje, które przyczynią się do zatrzymania przestępcy. Nagrodę w wysokości 20 tys. zł wyznaczyli właściciele kantorów z pobliskiego Braniewa. Pieniądze na nagrody za informację o sprawcy chcą przekazać także właściciele kantorów wymiany walut z całej Polski, którzy dzwonią na policję.

Kobieta osierociła 2-letnie dziecko

Reklama

Do rabunku doszło w środę po godz. 20. W jednym z kantorów wymiany walut w Gronowie napastnik po oddaniu kilku strzałów w kierunku 31-letniej kobiety zrabował pieniądze. Bandyta strzelił z bliskiej odległości w klatkę piersiową kobiety. Próbowano ją reanimować, ale bez rezultatu. Kobieta osierociła 2-letnie dziecko.

Ze źródeł zbliżonych do prokuratury wynika, że jest naoczny świadek napadu, który został postrzelony przez bandytę. To on zawiadomił policję.

Rysopis sprawcy

Jak podała Plichta, z relacji świadków wynika, że mężczyzna odjechał po napadzie samochodem osobowym marki Opel Senator koloru brązowozłotego. Sprawca ma około 180 cm wzrostu i jest średniej budowy ciała. W chwili napadu ubrany był w zielono-brązowe spodnie oraz kurtkę moro. Na nogach miał wojskowe buty, a na głowie czarną kominiarkę.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie oraz biegły lekarz sądowy. Teren, na którym doszło do rabunku, został zabezpieczony. Przez całą noc trwały jego oględziny. Policjanci zabezpieczyli łuski oraz ślady kryminalistyczne, przesłuchali świadków. Jeszcze w czwartek materiał dowodowy w tej sprawie zostanie przekazany do prokuratury rejonowej w Braniewie.

Kantor, w którym doszło do rabunku, jest jednym z dwóch znajdujących się w przygranicznym Gronowie. Jest położony tuż przy wjeździe do miejscowości, kierując się w stronę polsko-rosyjskiej granicy.

"Wszystkie informacje sprawdzamy bardzo skrupulatnie"

Jak powiedziała Plichta na policję dzwoni wiele osób, które chcą podać informacje na temat napadu. - Wszystkie te informacje sprawdzamy bardzo skrupulatnie - dodała.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące okoliczności rabunku, proszone są o pilny kontakt z policją pod numer telefonu 89-533-7649 lub na infolinię całodobową 0800 339 202.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje