Reklama

Reklama

Wigilia dla najuboższych podczas świątecznego jarmarku

Bezdomni i ubodzy mieszkańcy Elbląga spotkali się w niedzielę na wspólnej wigilii. Restauratorzy przygotowali dla nich wigilijne potrawy takie jak barszcz z uszkami, pierogi z kapustą czy bigos. Uczestnicy spotkania dostali także paczki żywnościowe.

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu Anna Kleina, wigilia na starówce w specjalnie przygotowanym namiocie, rozpoczęła się od złożenia życzeń przez prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka i biskupa diecezji elbląskiej Jana Styrnę. Potem uczestnicy wieczerzy połamali się opłatkiem, by następnie usiąść do kolacji.

Reklama

W tym roku dla najuboższych przygotowano 3 tys. porcji tradycyjnych wigilijnych dań.

Jak powiedziała Anna Kleina, najuboższe rodziny z Elbląga dostaną jeszcze przed świętami kolejne paczki z pomocą rzeczową. Chodzi np. o ciepłą odzież czy koce. Paczki te zawierać będą artykuły podarowane przez mieszkańców Elbląga, którzy mogli je przynosić przez ostatni tydzień do staromiejskiego ratusza.

Niedzielna wigilia dla bezdomnych i potrzebujących odbywa się podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. To dwudniowy jarmark bożonarodzeniowy połączony z kolędowaniem i jasełkami w wykonaniu dzieci z elbląskich szkół. Można na nim kupić świąteczne ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne czy wyroby kulinarne. Spotkania zakończą się w niedzielę wieczorem.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje