Reklama

Reklama

Buzek wspiera kandydata PO na prezydenta Łodzi

Były premier, eurodeputowany PO Jerzy Buzek, jest przekonany, że kandydat PO na prezydenta Łodzi Krzysztof Kwiatkowski jako prezydent będzie dobrze zarządzał tym miastem.

B. premier włączył się w niedzielę w kampanię kandydata PO na prezydenta Łodzi. Kwiatkowski przez trzy lata był doradcą w gabinecie premiera Buzka.

Reklama

B. szef rządu powiedział w Łodzi, że wcześniej nie chciał włączać się w kampanię w tym mieście, ponieważ obydwaj kandydaci to jego współpracownicy w rządzie i - jak przyznał - była to dla niego niezręczna sytuacja. (W gabinecie Buzka, rywalizujący o fotel prezydenta z Kwiatkowskim, kandydat PiS Jerzy Kropiwnicki był szefem Centrum Studiów Strategicznych - red.).

Zdecydował się jednak - jak wyjaśnił - zabrać głos ze względu na lekceważące stwierdzenia, które usłyszał wobec Krzysztofa Kwiatkowskiego, a w których padło też jego nazwiska. Nie chciał jednak powiedzieć o jakie słowa chodziło.

- Postanowiłem podkreślić, że Krzysztof Kwiatkowski w ciągu trzech lat, jako mój doradca, budził ogromne zaufanie i sprawdził się pomimo młodego wieku w sprawach politycznych, kontaktów z samorządami, z organizacjami pozarządowymi, z uczelniami wyższymi. W tych wszystkich poważnych sprawach, które mu powierzałem był bardzo wiarygodnym i bardzo oddanym współpracownikiem - powiedział Buzek na wspólnej z Kwiatkowskim konferencji prasowej.

Buzek jest przekonany, że ze względu na doświadczenie samorządowe (Kwiatkowski jest wiceprezydentem podłódzkiego Zgierza - red.), dobrze będzie on zarządzał Łodzią.

Krzysztof Kwiatkowski (PO) w pierwszej turze uzyskał 27,03 proc. głosów. Jego kontrkandydata, obecnego prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego (PiS) poparło 35,84 proc. głosujących.

Buzek przyjechał do Łodzi na zaproszenie Stowarzyszenie Promocji Kultury im. Aleksandra Tansmana; był gościem finałowego koncertu VI Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje