Czas eksperymentów

Marma wystąpi w Lesznie bez dwóch beznadziejnie spisujących się ostatnio zawodników Daveya Watta i Kennetha Bjerre.

W mocno eksperymentalnym składzie udają się żużlowcy Marmy na niedzielną potyczkę do Leszna. Biorąc pod uwagę siłę poszczególnych ekip, ostatnie wyniki, pozycję w tabeli, a zwłaszcza atmosferę, która jest zgoła odmienna w obu drużynach, każdy inny wynik niż bardzo wysokie zwycięstwo "Byków" trzeba będzie uznać za sensację.

Reklama

Rzeszowianom w obecnej sytuacji pozostaje się skupić na pojedynkach barażowych z tarnowską Unią o utrzymanie w Speedway Ekstralidze. Dwa ostatnie pojedynki rundy zasadniczej mają na celu jak najlepsze przygotowanie do tych spotkań.

- Daliśmy odpocząć zawodnikom, którzy bardzo nas zawiedli w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że odsunięcie od meczu da im sporo do myślenia - mówi prezes Marmy, Marta Półtorak. Podobny los spotkałby z pewnością Scotta Nichollsa, ale Anglik w Lesznie powinien wystąpić, bowiem... Marma w przeciwnym wypadku nie skompletowałaby składu. W przypadku Scotta ograniczono się tylko do pozbawienia go roli prowadzącego parę.

Szansa dla dublerów

Spotkanie w Lesznie będzie szansą dla zawodników, którzy do tej pory nie mieli okazji do częstych startów. Do składu powraca po złamaniu nogi Rosjanin z polskim paszportem, Roman Poważny. Szansę dostanie także Australijczyk Cameron Woodward, który w dotychczasowych występach w barwach Marmy niczego wielkiego nie pokazał.

- Cameron w pierwszej części sezonu nie dysponował odpowiednim sprzętem na polską ligę. Teraz w taki zostanie wyposażony i bardzo liczymy na jego udany występ - informuje Marta Półtorak.

Kłopot z juniorami

Rzeszowianie mogą mieć także w niedzielę problem z obsadą pozycji młodzieżowców. Pewny jest występ tylko Mateusza Szostka. W Lesznie na pewno nie zobaczymy Dawida Lamparta, który ciągle odczuwa skutki karambolu z Martinem Vaculikiem w ostatnim meczu we Wrocławiu. Słowak przechodzi obecnie intensywną rehabilitację i jak zapewnia, zrobi wszystko, aby w niedzielę wystartować.

Mj

UNIA LESZNO

9. Krzysztof Kasprzak

10. Damian Baliński

11. Jarosław Hampel

12. Adam Shields

13. Leigh Adams

14. Adam Kajoch

MARMA RZESZÓW

1. Dawid Stachyra

2. Scott Nicholls

3. Matej Zagar

4. Cameron Woodward

5. Roman Poważny

6. Mateusz Szostek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje