Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? Wyniki plebiscytu

Jeśli nie zatłoczone plaże Bałtyku, zadeptane Tatry i rozreklamowane już Mazury, to co? Beskid Żywiecki! Tak zadecydowaliście w plebiscycie, jaki 10 września ogłosiliśmy na stronach serwisu Polska Lokalna w INTERIA.PL.

Przez ostatnie tygodnie prezentowaliśmy mniej znane miejsca, które podczas wakacyjnych wędrówek okazały się dla nas prawdziwymi odkryciami i są godne tego, aby je Wam polecić.

Reklama

Do godz. ósmej 17 września w ankiecie oddaliście 7434 głosów. Jak wynika z plebiscytu najbardziej spodobały się wam tereny górskie i wyżynne, które zdobyły trzy pierwsze miejsca. Najwięcej głosów (26 procent) zostało oddanych na Beskid Żywiecki. Na drugim miejscu znalazły się Góry Stołowe (15 proc. głosów), a na trzecim - Wyżyna Krakowsko-Częstochowska (12 proc. głosów). Czwarte miejsce (9 proc. głosów) przypadło Roztoczu, a piąte - ex aequo - zajęły Beskid Niski i Suwalszczyzna (po 8 proc. głosów). Na szóstym miejscu uplasowały się Góry Świętokrzyskie (7 proc. głosów). Siódmym miejscem podzieliły się Polesie Lubelskie i Szwajcaria Kaszubska (po 6 proc. głosów). Na ostatnim, ósmym miejscu znalazło się Ujście Warty (3 proc. głosów).

Oto wyniki plebiscytu (do godz. ósmej 17 września):

Poniżej jeszcze raz przypominamy 10 wybranych przez nas regionów - kolejność według zdobytych głosów:

I miejsce - BESKID ŻYWIECKI

Zobacz całą galerię Beskid Żywiecki

II miejsce - GÓRY STOŁOWE

Zobacz całą galerię Góry Stołowe

III miejsce - WYŻYNA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA (JURA)

Zobacz całą galerię Wyżyna Krakowsko-Częstochowska

IV miejsce - ROZTOCZE

Zobacz całą galerię Roztocze

V miejsce - BESKID NISKI

Zobacz całą galerię Beskid Niski

V miejsce - SUWALSZCZYZNA

Zobacz całą galerię Suwalszczyzna

VI miejsce - GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zobacz całą galerię Góry Świętokrzyskie

VII miejsce - POLESIE LUBELSKIE

Zobacz całą galerię Polesie Lubelskie

VII miejsce - SZWAJCARIA KASZUBSKA

Zobacz całą galerię Szwajcaria Kaszubska

VIII miejsce - UJŚCIE WARTY

Zobacz całą galerię Ujście Warty

Dziękujemy Wam za udział w plebiscycie. Tych, którzy jeszcze nie widzieli zaprezentowanych miejsc, zachęcamy, aby się tam wybrali.

Zdajemy sobie sprawę, że uroczych miejsce w Polsce jest o wiele, wiele więcej (Bieszczady, Podlasie, Gorce, Pieniny, Pojezierze Drawskie, itd.). Sami podpowiadaliście nam w komentarzach, gdzie jeszcze warto przyjechać. Dlatego już teraz obiecujemy, że cykl z pewnością będzie miał kolejną edycję. Pokażemy w niej miejsca, których zabrakło w tej prezentacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje