Kraków: 9 maja odbędzie się gra miejska "Krakowscy Wyklęci"

Gra miejska to aktywna forma zagospodarowania czasu i przestrzeni młodzieży, która staje się coraz bardziej popularnym elementem uzupełniającym codzienną szkolną edukację. To również doskonały sposób na wspieranie i promocję wydarzeń historycznych, aby utrwaliły się w społecznej świadomości i zwróciły na siebie uwagę.

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (Oddział Ulica Pomorska) organizują dla młodzieży szkolnej, jak i uczestników indywidualnych grę miejską "Krakowscy Wyklęci" poświęconą powojennemu podziemiu niepodległościowemu działającemu na terenie Krakowa i Małopolski.

Reklama

Gra zostanie przeprowadzona w piątek 9 maja 2014 r. w godz. 11.00-17.00 na terenie Krakowa. Jest to gra strategiczna, a jej celem jest przybliżenie uczestnikom historii żołnierzy podziemia niepodległościowego w Małopolsce i Krakowie w pierwszych latach powojennych. Gracze, podzieleni na Zespoły liczące od 6 do 10 osób, wcielą się w rolę żołnierzy podziemia i ich współpracowników zaangażowanych w działalność konspiracyjną w Krakowie po zakończeniu II wojny światowej.

Partnerami projektu są Muzeum Archeologiczne w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Rawelin" oraz 5. Krakowska Drużyna Wędrowników ZHR.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy