Kraków: Wybuch gazu w wieżowcu, są ranni

Wybuch gazu w bloku w Krakowie. Do eksplozji doszło na trzecim piętrze 10-piętrowego budynku przy ul. Łepkowskiego. Ranne zostały dwie kobiety. Strażakom udało się już ugasić pożar. Informację w tej sprawie dotarła od słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Reklama

- Na skutek wybuchu zapaliło się mieszkanie na trzecim piętrze. Na szczęście po przybyciu straży pożarnej ten pożar udało się bardzo szybko opanować. 20 osób ewakuowało się przed naszym przybyciem - poinformował w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Tomaszem Miąsikiem rzecznik małopolskiej straży, kpt. Sebastian Woźniak.

- Strażacy będą jeszcze próbowali za pomocą drabin mechanicznych dotrzeć do tych mieszkań, które są zamknięte na klucz, by skontrolować, czy na pewno tam w środku nic się nie stało - podkreślił.

Jak poinformował, w akcji bierze udział siedem zastępów straży pożarnej, na miejscu pracują również przedstawiciele pogotowia gazowego i energetycznego. Inspektor nadzoru budowlanego ma natomiast ocenić, czy uszkodzenia konstrukcji budynku są poważne.

Przyczyny wybuchu nie są na razie znane.

Edyta Bieńczak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy