Kraśnicki sport kocha indywidualistów

W 2010 roku nic nie zmieniło się, jeśli chodzi o dyscypliny, dające miastu medale imprez rangi mistrzostw Polski. To wciąż zapasy, pływanie i lekka atletyka, nierozerwalnie związane z nazwiskami trenerów Aleksandra Płatka, Grzegorza Mazurka i Zbigniewa Białego.

Zapaśniczka Agata Pietrzyk na początku roku zajęła drugie miejsce w plebiscycie Kuriera Lubelskiego na Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny, by w kwietniu potwierdzić mistrzowską formę brązowym medalem ME w Moskwie.

Reklama

Szkoda, że sukces okupiony został poważną kontuzją kolana. Życzymy Agacie szybkiego powrotu do zdrowia, bo w tej chwili to nasza jedyna nadzieja na występ na IO 2012 w Londynie. Świetnie spisywali się także młodsi koledzy Agaty, zdobywając medale wszystkich kolorów na juniorskich MP.

Na imprezach rangi mistrzostw Europy startowała także nasza biegaczka Dominika Wiśniewska. Dominika próbuje, jak na razie skutecznie, powiązać to, co na pierwszy rzut oka niemożliwe: sport na najwyższym poziomie i naukę na Akademii Medycznej! Biegaczka SKB upodobała sobie najtrudniejszą niszę biegów, biegi górskie i ekstremalne. Zdobyła m.in. srebro ME w Biegach Ekstremalnych w Zakopanem oraz złoto MP w.. biegu po schodach. Do czołówki Polski doszlusował Arkadiusz Mostrąg. Trenujący głównie w USA biegacz SKB bił rekordy życiowe i zbliża się do najlepszych ośmiusetmetrowców w Polsce.

Pływacy Fali na arenie międzynarodowej jeszcze nie zaistnieli, bo są po prostu... za młodzi. Ale w Polsce nie mają sobie równych. Jedenastoletni Igor Prószyński oraz trzy dwunastolatki: Martyna Goleń, Karolina Jacniacka i Magdalena Wieczorek to mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych. Trener Mazurek cieszy się, że na kraśnickie pływanie patrzy się już nie tylko przez pryzmat dokonań jego córek, obecnie studentek krakowskiej (Karolina) i warszawskiej (Zuzanna) AWF.

Do najbardziej "medalodajnych" dyscyplin dodać też trzeba taekwondeków. Szkoda, że podopieczni Piotra Członki: Adrian Rola, Kamil Goch, Piotr Smoczyński (w 2010 medale podczas MŚ w kick boxingu) nie mają szans na promocję podczas IO, bo ich federacja taekwondo nie jest tą "olimpijską".

Nadal nie udaje się zabłysnąć przedstawicielom gier zespołowych. Piłkarze Stali z hukiem spadli z III ligi, a do problemów sportowych przyplątały się organizacyjne. Siatkarze MKS po rozwiązaniu zespołu seniorów w 2009 roku zaczynają wszystko od nowa. Koszykarze Biało-Czarnych postawili wyłącznie na szkolenie grup młodzieżowych. Sportowy kibic w Kraśniku ma zimą stanowczo zbyt wiele wolnego czasu...

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Kraśnik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje