Reklama

Reklama

Mgły sparaliżowały lotniska. Wiele odwołanych lotów

Gęsta mgła utrudnia pracę na lotniskach w Polsce. Kłopoty mają porty lotnicze w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Z powodu gęstej mgły na warszawskim Lotnisku Chopina 20 porannych przylotów samolotów zostało przekierowanych do innych portów, opóźnienia są w startach - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. W Modlinie samoloty nie lądują i nie startują.

Reklama

Do Warszawy nie przylecą samoloty m.in. z Wilna, Bukaresztu, Poznania, Bydgoszczy.

- Widzialność na lotnisku się poprawia, obecnie wynosi ok. 500 metrów. Prognozy przewidują mgłę do godz. 10 rano - powiedział w poniedziałek Przybylski. Dodał, że pasażerowie mogą spodziewać się opóźnień w startach samolotów z Warszawy.

Jak powiedział Przybylski, mgła utrudnia funkcjonowanie lotniska od niedzieli wieczorem.

Przekierowane loty

- Od godziny 21.04 w niedzielę zostało przekierowanych na inne lotniska zapasowe 19 przylotów, m.in. do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa - powiedział.

Z powodu mgły od kilkunastu godzin nie startują i nie lądują samoloty na lotnisku w podwarszawskim Modlinie.

- Ostatni samolot przyleciał do nas w niedzielę wieczorem ok. godz. 17., a wystartował ok. godz. 17.40. W poniedziałek nie odbyły się jeszcze żadne operacje lotnicze, czekamy na poprawę pogody. Prognozy przewidują, że mgła może ustąpić w godz. 10 - 11 - powiedziała w poniedziałek Magdalena Bojarska z lotniska w Modlinie

Kłopoty także w Poznaniu

Kłopoty czekają także pasażerów na lotnisku w Poznaniu. Z powodu braku samolotów odwołano w poniedziałek loty do Kopenhagi i Warszawy. Brak samolotów spowodowała niedzielna mgła - poinformowała rzecznik poznańskiego portu lotniczego Hanna Surma.

- Obecnie w Poznaniu nie ma przeszkód dla wykonywania lotów, jednak ze względu na niedzielną mgłę do Poznania nie dotarły samoloty, które miały wylecieć do Warszawy i Kopenhagi, dlatego odwołano loty do tych miast, kolejne poranne loty do Londynu i Monachium miały niewielkie opóźnienia - powiedziała Surma.

Wstrzymane loty na wrocławskim lotnisku

Odwołane loty oraz opóźnienia to z kolei efekt gęstej mgły, która od niedzielnego wieczora paraliżuje pracę Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Jak powiedziała w poniedziałek rzeczniczka wrocławskiego lotniska Monika Półtorzycka-Jon, od niedzielnego wieczoru na wrocławskim lotnisku nie wylądował żaden samolot, a planowane starty odwołano bądź są opóźnione.

- Mgła uniemożliwia lądowanie i startowanie samolotów, czekamy na poprawę warunków pogodowych - powiedziała rzeczniczka.

W poniedziałek rano odwołano m.in. przylot samolotu z Warszawy. Wiadomo, że opóźniony będzie samolot z Gdańska. O czasie nie wylecą z Wrocławia m.in. samoloty do Mediolanu, Gdańska, Frankfurtu oraz Monachium.

Nieczynne lotnisko z Bydgoszczy - przez mgłę w Warszawie

Lotnisko w Bydgoszczy w poniedziałek rano mogłoby funkcjonować normalnie, ale ze względu na mgłę Warszawie odwołano dwa połączenia ze stolicą i lot czarterowy.

- Warunki atmosferyczne pozwalają w Bydgoszczy na starty i lądowania. Jednak ze względu na mglę w Warszawie odwołano lot do stolicy o godzinie 5.45 i przylot z tego miasta o 7.00, a także dalszy lot czarterowy do Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich o 7.45 - podano w informacji Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Osoby udające się wcześnie rano do Warszawy pojechały autobusem. Pasażerowie planujący podróż na Wyspy Kanadyjskie pojechali do stolicy, a stamtąd, jak tylko warunki pozwolą, polecą dalej.

Przerwa na bydgoskim lotnisku na potrwać do 13.05, gdy planowany jest przylot samolotu z Dublina. Ten czas zostanie wykorzystany na prace remontowe w porcie lotniczym.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy