Michelus najlepszym zawodnikiem

Dawid Michelus z Sokoła Piła uznany został najlepszym zawodnikiem 18. mistrzostw Polski juniorów w boksie, które odbyły się w Lublinie.

- Trenerzy i działacze z różnych regionów podkreślali, że w tym roku sportowy poziom wyraźnie się poprawił i mistrzostwa juniorów mogły się bardziej podobać niż mistrzostwa młodzieżowców - powiedział jeden z organizatorów Piotr Osiak, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Reklama

Wyniki walk finałowych i medaliści w poszczególnych kategoriach wagowych:

49 kg

Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) - Tomasz Smerdel (Gwarek Łęczna) 5:0

brązowi medaliści - Mariusz Koch (RKS Łódź) i Maciej Jóźwik (Gwardia Szczytno)

52 kg

Grzegorz Kozłowski (Gwardia Warszawa) - Radomir Obruśniak (Róża Karlino) 5:0

brązowi medaliści - Dawid Oborski (Energetyka Lubin) i Sebastian Bartnik (Czarni Słupsk)

56 kg

Dawid Michelus (Sokół Piła) - Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa) 5:0

brązowi medaliści - Mateusz Strugała (Gwardia Wrocław) i Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka)

60 kg

Kazimierz Łęgowski (UKS 8 Chojnice) - Konrad Dąbrowski (Legia Warszawa) 4:1

brązowi medaliści - Tobiasz Pawlikowski (Zagłębie Konin) i Mateusz Polski (Róża Karlino)

64 kg

Patryk Szymański (Boks Poznań) - Rafał Perczyński (Gwardia Warszawa) 5:0

brązowi medaliści - Damian Falecki (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) i Dawid Białas (MOSM Tychy)

69 kg

Adam Pawłowski (BKS Jastrzębie) - Wojciech Dworak (Paco Lublin) 4:1

brązowi medaliści - Adrian Plichta (Bukowina Wałcz) i Roman Szymański (Boks Poznań)

75 kg

Jordan Kuliński (Start Włocławek) - Mateusz Rzadkosz (Wisła Kraków) 4:1

brązowi medaliści - Michał Ludwiczak (Polonia Leszno) i Rafał Janczewski (Victoria Ostrołęka)

81 kg

Patryk Tołkaczewski (Ring Wolny Toruń) - Mateusz Szmyd (BKS Gorzów) 4:1

brązowi medaliści - Sebastian Rachut (Zagłębie Konin) i Przemysław Szmigiel (PIRS Olsztyn)

91 kg

Jakub Goleniewski (Gwardia Wrocław) - Mateusz Zydel (Skorpion Szczecin) 5:0

brązowi medaliści - Sebastian Butkiewicz (Box Team Chojnice) i Martin Gottschal (Naprzód Lipiny)

powyżej 91 kg

Łukasz Sipowicz (Olimp Szczecin) - Michał Bławdziewicz (KnockOut Warszawa) - wygrał Sipowicz przez rsc w 1. rundzie

brązowi medaliści - Tomasz Czarkowski (Concordia Knurów) i Szymon Jędrzejewski (Cuiavia Inowrocław).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje