Pełnoletnie i międzynarodowe

Pełnoletnie, międzynarodowe i odbywające się w nowoczesnych przestrzeniach obiektu EXPO Kraków. Mimo, iż od zbliżającej się 18. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie dzieli nas jeszcze kilkanaście tygodni, to już dzisiaj wiadomo, że będzie ona wyjątkowa przynajmniej z kilku powodów.

Na przestrzeni kilkunastu lat Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wypracowały sobie markę najważniejszego wydarzenia w branży wydawniczo-czytelniczej w naszym kraju. Teraz odważnie aspirują do miana znaczącej imprezy w Europie i mają wszystkie atuty, by taką się stać.  Jesienią do stolicy Małopolski przyjadą najbardziej znaczące wydawnictwa, a wraz z nimi autorzy, znane osobistości świata kultury, sportu, mediów, polityki, do których z pewnością ustawią się kilometrowe kolejki - tłum czytelników spragnionych kontaktu (brzmi lepiej w l.poj., bo w l.mng. kojarzy się trochę z czym innymJ..) ze swoimi ulubionymi pisarzami. Ćwierć miliona osób odwiedziło do tej pory wszystkie edycje Targów. Kryzys czytelnictwa? Na pewno nie w Krakowie!  

Masz osiemnaście? Wchodzisz za darmo

Reklama

Wkraczanie w pełnoletność to doskonała okazja do składania życzeń. Dlatego organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie proponują wyjątkową akcję dla swoich entuzjastów. #Selfie18 to zabawa, która polega na wykonywaniu zdjęć selfie z  życzeniami dla Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie z okazji 18. urodzin. Zdjęcia mają być  publikowane na facebooku każdego z uczestników akcji z dodaniem #18ksiazkakrakow i otagowaniem fan page`a Targów Książki w Krakowie (www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie). Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest otrzymanie 18 lajków od znajomych.

Ze wszystkich wykonanych zdjęć organizatorzy Targów wybiorą osiemnaście - najciekawszych, niebanalnych, wykonanych w wyjątkowych miejscach lub z użyciem nietypowych rekwizytów. 18 laureatów trafi na jedną z okładek katalogu targowego (drukowanego i elektronicznego), zdobędzie bezpłatną wejściówkę na Targi oraz będzie miało możliwość wzięcia udziału w spotkaniu VIP z autorem, którego nazwisko na razie jest niespodzianką.

Dodatkowo, każda osoba, która w dniach 23-26 października 2014 r. będzie obchodzić 18. urodziny otrzyma bezpłatną wejściówkę na Targi. Solenizancie! Pamiętaj, zabierz szkolną legitymację!

Rekordowo międzynarodowe

Informacja o wyjątkowych Targach Książki w Krakowie dociera do najdalszych zakątków świata. Jak powiedział podczas zeszłorocznej edycji Targów Jonathan Caroll: Wszędzie na świecie podczas Targów robi się biznesy, a tutaj jest coś więcej, czyli znakomity klimat literackiego święta.

W tym roku po raz pierwszy do nazwy Targów Książki w Krakowie dołączył przymiotnik "Międzynarodowe". Wszystko za sprawą rekordowej liczby wystawców z zagranicy (potwierdzono udział m.in. wydawnictw z: Austrii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Szkocji, Syrii, Węgier i Wielkiej Brytanii). Międzynarodowość Targów w sposób idealny dopełnia wydarzenie, które miało miejsce jesienią 2013 r. , kiedy to uhonorowano Kraków zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO, a Targi w Krakowie udowodniły, że potrafią zorganizować międzynarodową imprezę wydawniczo-czytelniczą.

Największe i najnowocześniejsze - EXPO Kraków

Wszystkich miłośników Targów Książki w Krakowie z pewnością ucieszy fakt, że w tym roku po raz pierwszy odbędą się one w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. To największy i najnowocześniejszy obiekt targowo-kongresowy na południu Polski, wybudowany w zgodzie ze światowymi trendami, w oparciu o technologie inteligentnego budynku. Jest w nim więc wszystko, co sprawi, że dla kilkudziesięciu tysięcy czytelników, udział w Targach będzie czystą przyjemnością.

Dwie przestronne hale Wisła i Dunaj są klimatyzowane oraz wyposażone w duże kompleksy toalet. Alejki między stoiskami zostały poszerzone. Zostanie zapewnione miejsce dla matki z dzieckiem oraz punkt pomocy medycznej. Na piętrze znajduje się duża restauracja, podczas gdy na poziomie hali do dyspozycji zwiedzających oddane zostaną targowe kawiarnie. Przed klimatyzowanymi salami konferencyjnymi (wyposażonymi w najnowocześniejszy system audiowizualny) na ekranach wyświetlany będzie program spotkań. Ponadto do obiektu EXPO Kraków, w trakcie Targów, kursował będzie EXPO Bus.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje