Rzeszów: Kryte pływalnie zamknięte

W okresie wakacyjnym rzeszowskie kryte baseny zostają zamykane. Na najbliższą pływalnię rzeszowianie muszą jechać do Nowej Wsi.

Kryty basen ROSiR co roku jest zamykany w czerwcu, a otwierany zostaje dopiero we wrześniu. Basen "Muszelka" będzie nieczynny przez cały lipiec. Pływalnia WSK - PZL przy ul. Matuszczaka również została zamknięta na okres wakacji, a do tego nie wiadomo czy basen w ogóle będzie jeszcze funkcjonował, ponieważ grozi mu plajta. A jak wiadomo jest to jedyny basen w Rzeszowie, na którym odbywają się treningi skoków do wody.

Reklama

Rzeszowskie baseny w okresie wakacyjnym są zamykane na tzw. przerwę techniczną. Ze zbiorników jest spuszczana woda i basen zostaje czyszczony. Odbywa się to w okresie wakacyjnym, ponieważ wtedy wg rzeszowskich basenów zainteresowanie krytą pływalnią jest mniejsze. Innego zdania są właściciele basenów w Nowej Wsi, czy w Głogowie Małopolskim. Pracownicy mówią, że zainteresowanie krytą pływalnią w lipcu czy sierpniu jest bardzo duże. Tam pływalnie są otwarte przez całe wakacje, a przerwa techniczna jest przewidziana, w przypadku basenu "Fala" w Nowej Wsi, na święta Wielkanocne, natomiast na krytej pływalni "Wodnik" w Głogowie Młp. taka przerwa przypada na okolice listopada.

Rzeszowianie, którzy nie przepadają za odkrytym basenem, a chcą sobie popływać muszą jechać na pływalnie, które znajdują się poza miastem.

Klaudia Bajrasz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje