Reklama

Reklama

Warszawa: Tunel Wisłostrady będzie trzeba budować na nowo?

Błędy, do których doszło podczas budowy II linii metra, doprowadziły m. in. do zalania stacji Powiśle oraz osunięcia się ziemi w centrum Warszawy. Wszystko to, może sprawić, że prace będzie trzeba rozpoczynać od początku - podaje tvnwarszawa.pl, powołując się na informacje, do jakich dotarła "Gazeta Stołeczna".

Według raportu IBDiM, do którego dotarła "GS" wynika, iż zabezpieczenia, jakie zostały wykorzystane podczas budowy Wisłostrady, były niewystarczające. Należy się również liczyć z tym, iż konieczne będą naprawy, a w ostateczności wyburzenie i ponowne zbudowanie elementów tzw. wanny tunelu Wisłostrady, ponieważ jej elementy po awarii, nie będą już zapewniały wymaganej szczelności.

Reklama

Ratusz miasta Warszawy odcina się przedstawionych wniosków. Według rzecznika ratusza Bartosza Milczarczyka, jest to teoria wyciągnięta przez jednego eksperta i nikt nie zamierza rozbierać tunelu. Wypracowana została instrukcja naprawy i prace idą zgodnie ze scenariuszem - powiedział dla tvnwarszawa.pl Milczarczyk.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy