Reklama

Reklama

Wielki finał Beach Ball Tour już w ten weekend w Niechorzu

Już w piątek rozpocznie się wielki finał Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w siatkówkę plażową. Na boiskach sportowych w Niechorzu poznamy najważniejsze tegoroczne rozstrzygnięcia. Emocje sięgną zenitu.

Na ten turniej czekali wszyscy fani siatkówki plażowej w Polsce. Już w piątek rozpocznie się wielki finał Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w siatkówkę plażową. Na boiskach sportowych w Niechorzu poznamy najważniejsze tegoroczne rozstrzygnięcia. Emocje sięgną zenitu.

Reklama

24 pary męskie oraz 16 par żeńskich rozpocznie zmagania już w piątek 10.08. Turniej będzie ukoronowaniem sezonu plażowego w Polsce, ale co ważniejsze poznamy nowych Mistrzów Polski w siatkówce plażowej. Wśród mężczyzn tytułu bronią Piotr Janiak i Sebastian Sobczak, którzy w zeszłym roku dość niespodziewanie zdobyli złote medale. W finale pokonali oni parę Piotr Kantor, Bartosz Łosiak. W tym roku obie pary również będą bić się o złoto. Duże nadzieje z tym występem wiąże para Kantor, Łosiak. Aktualni wicemistrzowie Europy do lat 23 to nasza para eksportowa numer 3 i na pewno doświadczenie, które zdobyli podczas turniejów World Tour i CEV na pewno będzie procentować. Do gry o medale na pewno włączy się para Jarosław Lech, Damian Wojtasik. Szczególnie zmotywowany będzie Wojtasik, który w zeszłym roku grając z Rafałem Szternelem zajął czwarte miejsce. Para Wojtasik, Lech bardzo dobrze spisywała się w cyklu Beach Ball Tour, a podczas turnieju w Krynicy Morskiej stanęła na najwyższym stopniu podium. Pewną niewiadomą jest gra najwyżej rozstawionej Dominik Witczak, Rafał Matusiak. Matusiak nie startował w ostatnim turnieju w Szczecinie, ponieważ jego żona spodziewa się dziecka. Wszyscy zastanawiają się czy te perturbacje nie wpłyną na postawę tej pary. W poprzednich turniejach Beach Ball Tour ta doświadczona para spisywała się bardzo dobrze i prezentowała równą wysoką formę. Czy potrafią skoncentrować się tylko na siatkówce? Przekonamy się już w piątek.

Kibice zastanawiają się również jak wypadną młodzi zawodnicy reprezentujący Młodzieżową Kadrę Polski. Podczas ostatniej eliminacji Beach Ball Tour w Szczecinie bardzo wysokie czwarte miejsce zajęli aktualni Mistrzowie Świata do lat 19-tu Kacper Kujawiak i Michał Bryl. Widać było, że forma zawodników mocno zwyżkuje i mogą być oni czarnym koniem finałów Mistrzostw Polski. O niespodziankę postara się też na pewno para Dawid Popek, Michał Makowski. W zeszłym roku występ Dawida Popka był ogromnym rozczarowaniem. Startując z Tomaszem Wieczorkiem byli najwyżej rozstawioną parą w turnieju i zakończyli zawody na miejscach 9-12. Czy tym razem, grając bez większej presji, z nowym partnerem Popek jest w stanie sięgnąć po medal? Widać, że zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do turnieju. W Krynicy Morskiej zajęli drugie miejsce a w Szczecinie okazali się najlepsi. Czy oznacza to, że trafili z formą idealnie na finał? Przekonamy się już w ten weekend.

Kobiety w turnieju głównym rozpoczną rywalizację w sobotę. Pierwszy raz od kilku lat turniej kobiecy będzie rozgrywany razem z męskim. Głównymi faworytkami do złota będą pary znajdujące się w kadrze polski. Wydaje się, że największe szanse na zwycięstwo ma para Monika Brzostek, Kinga Kołosińska, które na Mistrzostwach Europy do lat 23 zajęły wysokie czwarte miejsce. Do walki na pewno włączą się pary Agata Lewicka, Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran, Katarzyna Kociołek. Pierwsza para to aktualne Mistrzynie Europy do lat 18. Druga para to aktualne Mistrzynie Polski w kategorii wiekowej do lat 18.

Turniej główny mężczyzn rozpoczyna się w piątek o godzinie 8:30. W sobotę rozgrywki kobiet i mężczyzn rozpoczną się o tej samej porze. Rozstrzygnięcia medalowe poznamy w niedzielę. Serdecznie zapraszamy na boiska przy Latarni Morskiej w Niechorzu. Emocji i wrażeń z pewnością nie zabraknie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy