Karnawał w Duesseldorfie. Pokazano karykatury polityków

Platformy z monstrualnymi karyraturami czołowych światowych polityków pojawiły się na ulicach Duesseldorfu na dorocznej karnawałowej paradzie. W tym doborowym gronie znalazł się Jarosław Kaczyński, który wraz z Viktorem Orbanem dzierżył sierp i młot z napisem „prawicowa dyktatura”.

W ostatni poniedziałek karnawału, który w Niemczech nazywany jest Rosenmontag, w wielu niemieckich miastach organizowane są parady. Są one często pretekstem do spojrzenia na świat polityki z dystansem. Na makietach przedstawiani są przedstawiciele większości niemiecki frakcji politycznych. Zagraniczni „goście” parady to najczęściej osoby ze znaczącym wpływem na politykę światową czy europejską.

Obok Kaczyńskiego i Orbana, pokazano Theresę May, która zjada własne dziecko – Brexit. Donald Trump przedstawiony został w niedwuznaczny sposób pod wielkim niedźwiedziem z czerwoną gwiazdą. Angela Merkel została natomiast uwieczniona w formie wielkiego pająka, w czapce z napisem „czarna wdowa”, pod jej ciałem umieszczono czaszki z nazwiskami jej konkurentów politycznych.

(DE RTL TV/x-news)
Najlepsze tematy