"Nie można pozwolić, aby wielkie afery PiS były ukrywane". PO wnioskuje o specjalne posiedzenie sejmu

WIDEO | Czwartek, 29 marca 2018 (14:23)

W ostatnich dniach wyszło na jaw wiele bulwersujących informacji dotyczących osób, które pełnią najważniejsze funkcje w służbach specjalnych, w związku z ich podejrzaną działalnością w czasie afery reprywatyzacyjnej i przy próbach wytransferowania środków ze środowiska związanego z Jarosławem Kaczyńskim, a wcześniej przejętym od Skarbu Państwa, na Cypr – powiedział Sławomir Neumann, poseł PO.

Poseł odniósł się w ten sposób do doniesień „Gazety Wyborczej”, że PiS zamierza sprzedać działkę przy ul. Srebrnej w Warszawie, a transakcję przeprowadzić za pomocą zarejestrowanej na Cyprze spółki Conarius, co pozwoliłoby na uniknięcie podatku.

Jak dodał, nie można pozwolić, aby w cieniu służb specjalnych wielkie afery PiS-u były ukrywane. Dlatego zapowiedział złożenie wniosku do marszałka Marka Kuchcińskiego o zwołanie po Świętach Wielkanocnych specjalnego posiedzenia Sejmu, na którym premier mógł odnieść się do tych informacji i wyjaśnić zaangażowanie „najważniejszych osób ze służb specjalnych w aferę reprywatyzacyjną”.

Sławomir Neumann odniósł się również do sprawy zatrzymania byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL, Jacka Kapicy. - - To nie jest zaskakujące w państwie PiS, że za każdym razem jak PiS ma problemy wizerunkowe i sondażowe, aresztuje się kogoś w sposób pokazowy, a później te sprawy najczęściej kończą się niczym – uważa Sławomir Neumann.
Najlepsze tematy