Rezydenci grożą kolejnym protestem, bo min. zdrowia nie wywiązuje się ze zobowiązań. Resort odpowiada: jutro rozporządzenie

WIDEO | Środa, 5 września 2018 (16:05)

Lekarze rezydenci, którzy po kilkumiesięcznym proteście doszli w lutym do porozumienia z resortem zdrowia twierdzą, że ministerstwo nie wywiązuje się ze złożonych obietnic i zapowiada kolejny protest.
- Trudno mi powiedzieć, że gdzieś jest to nierealizowane - odpowiada z kolei minister zdrowia. - Jutro zostanie podpisane rozporządzenie dla rezydentów - „ustawa 6 proc.” - w której duża część rozwiązań z porozumienia jest zrealizowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z Naczelną Izbą Lekarską - wyjaśnia Łukasz Szumowski.

W porozumieniu, które 8 lutego podpisali minister zdrowia Łukasz Szumowski i przedstawiciel lekarzy rezydentów, znalazło się między innymi stwierdzenie o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB w ciągu 6 lat, ale też o wsparciu finansowym dla lekarzy specjalistów, którzy zdecydują się zostać na stałe w jednej placówce medycznej. (TVN24/x-news)
Najlepsze tematy