Podkarpacie: 12 nauczycieli będzie uczyć 19 uczniów

WIDEO | Sobota, 31 sierpnia 2019 (10:30)

W szkole w Dobrej na Podkarpaciu dwunastu nauczycieli będzie nauczało tylko dziewiętnastu uczniów. Rada gminy postanowiła zlikwidować skrajnie nierentowną placówkę, ale decyzję zablokowało kuratorium oświaty.

Rodzice od początku byli przeciwni likwidacji szkoły.

- Walczymy o dobro dzieci naszych, są zadowolone z tej szkoły, chętnie tu chodzą, nie są znerwicowane, nie mają problemów z nauką, chętnie uczestniczą w zajęciach w trakcie lekcji czy pozalekcyjnych czy różnych wyjazdów – mówi matka jednego z uczniów.

Również pracownicy szkoły są zadowoleni, że placówka pozostanie.

- My znamy każde dziecko, do każdego podchodzimy indywidualnie, dzieci znają nas, lubią - ośmielam się powiedzieć, pracuje się nam bardzo spokojnie, dzieci są grzeczne, nie sprawiają problemów wychowawczych, są zaopiekowane – dodaje Kazimiera Kąfera, p.o. dyrektora szkoły w Dobrej.

Gmina zagwarantowała przeniesienie wszystkich uczniów do oddalonej o sześć kilometry szkoły podstawowej w Sieniawie. Tutaj zresztą mieli też trafić wszyscy nauczyciele.

- Ekonomia mówi jednoznacznie, że to nie powinno mieć sensu, tym bardziej że mamy piękną super nowoczesną szkołę w Sieniawie o standardach może nawet nie krajowych, a europejskich - z krytą pływalnią, piękną halą sportową, stołówką, świetlicą – wymienia Adam Woś, burmistrz Sieniawy.

Decyzję rady gminy zablokowało jednak kuratorium oświaty.
Najlepsze tematy