Gdula o ułaskawieniu Śpiewaka: Cieszę się. Muszą być tacy ludzie jak on, którzy stają po stronie słabszych

WIDEO | Piątek, 5 czerwca (09:37)

"Ja się cieszę, ja Jana Śpiewaka broniłem, uważałem, że wyrok sądu jest niesprawiedliwy. (…) Był chłopakiem, który się zaangażował, bo widział, że coś złego dzieje się ludziom. Za to został skazany. Źle się stało, że został skazany, dobrze, że został ułaskawiony. Muszą być tacy ludzie jak Jan Śpiewak, którzy stają po stronie słabszych" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Maciej Gdula odnosząc się do informacji o ułaskawieniu Śpiewaka przez prezydenta Andrzeja Dudę. Poseł Lewicy dodaje: "Jest afera reprywatyzacyjna i jedyna osoba, która dostaje wyrok, to ktoś kto zaangażował się po stronie lokatorów. Tak być nie może".

To jest trudna kampania. Lewica (i jej kandydat na prezydenta Robert Biedroń - przyp. red.) nie jest w innym położeniu niż reszta kandydatów. Na przykład Andrzejowi Dudzie spadło poparcie o 24 punkty procentowe - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Maciej Gdula pytany o to, czy jest zadowolony z notowań Roberta Biedronia. Poseł Lewicy komentując, że Biedroń osiąga wyniki podobne do tych, jakie miała Magdalena Ogórek jako kandydatka SLD w wyborach prezydenckich w roku 2015 przyznaje: Wyniki nas nie satysfakcjonują. Stwierdza jednak: Zawsze wybory prezydenckie są niezwykle trudne, i dla kandydatów i dla partii. Przypomnę, że giganci polskiej polityki - Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - przegrali wybory prezydenckie.

Czy Lewica zdaje się nie wierzyć w swojego kandydata na prezydenta? Na Roberta Biedronia patrzę z dużym entuzjazmem! Jest świetnym kandydatem - zapewnia gość Roberta Mazurka, dodając: On jest kandydatem wartości, powinien pasować lewicowym wyborcom.

Maciej Gdula pytany o to, na kogo zagłosuje w II turze wyborów, jeśli nie znajdzie się w niej Robert Biedroń, odpowiada: Zastanowię się. Czy posłowi Lewicy bliżej byłoby w takim pojedynku do Andrzeja Dudy czy Rafała Trzaskowskiego? Andrzej Duda dowiódł, że nie powinien być prezydentem - odpowiada polityk zaznaczając: Czy jest mi blisko do kogoś, kto stanie przeciwko niemu (Dudzie - przyp. red.)
Najlepsze tematy