Rafał Trzaskowski: Rządzący zapewniają, że sztab wyborczy nie był inwigilowany. Zobaczymy, czy to się potwierdzi

WIDEO | Poniedziałek, 27 lipca (16:39)

Słyszymy, że (Sławomir Nowak – red.) był inwigilowany przez cały czas. Rządzący twierdzą, że nie podczas kampanii wyborczej. Ja rozumiem, że tutaj jest twarde stanowisko rządu i że na 100 proc. rządzący potwierdzają i że nie było żadnej inwigilacji członków sztabu. Zobaczymy, czy te informacje i te zapewnienia rzeczywiście się potwierdzą – stwierdził Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej. Prezydent Warszawy odniósł się w ten sposób do spekulacji, że służby specjalne mogły inwigilować jego sztab wyborczy, a wcześniej sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński napisał w oświadczeniu, że "oskarżanie CBA o wykorzystanie śledztwa ws. zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Sławomira N. do inwigilowania sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego należy oceniać jako zupełnie bezpodstawne".

Sławomir Nowak został aresztowany na trzy miesiące i usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Sprawa dotyczy jego działalności jako szefa ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor.

x-news
Najlepsze tematy