Reklama

Reklama

Areszt dla kierowcy porsche, który zaatakował kobietę

Na trzy miesiące trafił do aresztu Michał N., agresywny kierowca porsche, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych w Lesznie. W środę śledczy poinformowali, że wobec mężczyzny toczy się także inne postępowanie, dotyczące usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

W ubiegłym tygodniu w Lesznie (woj. wielkopolskie), kierujący porsche 35-letni Michał N. nie chciał przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy ta zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz. Następnie wrócił do samochodu i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem.

Zarzuty dla 35-latka

Reklama

Dzień po zdarzeniu poszkodowana została przesłuchana. Wskutek zajścia doznała ona lekkich obrażeń. 35-letni kierowca został zatrzymany w poniedziałek rano w okolicach Andrychowa. We wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski poinformował, że mężczyźnie przedstawiono zarzuty: "znieważenia pokrzywdzonej, spowodowania obrażeń ciała poniżej 7 dni, oraz zarzut zmuszenia do określonego zachowania się i narażenia na niebezpieczeństwo poprzez zepchnięcie tej kobiety z drogi samochodem".

Jak wskazał prokurator, "wszystkie te czyny zakwalifikowano jednocześnie jako występki o charakterze chuligańskim. Najsurowszy z zarzutów zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności". Prokurator podkreślił, że 35-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę. "Mężczyzna przedstawił też swoją wersję wydarzeń; powiedział, że został sprowokowany" - zaznaczył prokurator.

Połączenie postępowań

W środę sąd w Lesznie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Śledczy poinformowali także o innym postępowaniu prowadzonym przeciwko 35-latkowi.

Jak tłumaczył rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, "po zatrzymaniu tego mężczyzny ustalono, że prokuratura w Środzie Wielkopolskiej prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Od pokrzywdzonego sprawca żądał 100 tys. zł, grożąc mu zamachem na jego życie lub mienie. W tej sprawie już wcześniej zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutów, ale wówczas nie zdołano go jeszcze ogłosić podejrzanemu. Wczoraj ten zarzut został ogłoszony i zapadła decyzja o połączeniu tych postępowań z uwagi na ekonomikę procesową" - podkreślił Smętkowski.

Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje