Burze nad Polską: Stan rannej dziewczynki jest poważny

Stan dziewczynki, która wczoraj została poszkodowana w wichurze, jest poważny. Na samochód, w którym 9-latka jechała, wieczorem w Koszkowie w woj. wielkopolskim spadło drzewo.

Dziewczynkę do szpitala dziecięcego w Poznaniu przywiózł helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Urazy są poważne" - mówi wicedyrektor placówki Sylwia Świdzińska. To głównie obrażenia mózgowo-czaszkowe.

Reklama

Samochodem, na który spadło drzewo, podróżowały dwie kobiety i dwoje dzieci. Z mniejszymi obrażeniami do szpitala w Gostyniu trafił 12-letni chłopiec oraz jedna z kobiet.

Bilans burz, jakie przechodzą nad Polską, jest tragiczny. W miejscowości Sława w woj. lubuskim zginęła pasażerka samochodu osobowego, na które spadło drzewo.

Z najnowszych danych przekazanych przez szefową rządu wynika, że największe straty żywioł spowodował w województwach mazowieckim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim. Strażacy interweniowali już ponad 6 tys. razy; 320 tys. odbiorców pozostaje bez prądu, uszkodzonych zostało około 800 budynków, w tym 500 mieszkalnych.

O stanie dziewczynki informowała również Ewa Kopacz na specjalnej konferencji prasowej:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje