Hrabia Mycielski coraz bliżej odzyskania działek

W środę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał za zasadne roszczenia profesora Romana hr. Mycielskiego, dotyczące terenów, na których funkcjonuje dziś Tonsil (Września).

Przypomnijmy, że spadkobierca rodziny Mycielskich, przedwojennych właścicieli włości wrzesińskich, od początku lat 90. stara się o odzyskanie terenów znacjonalizowanych na podstawie reformy rolnej w 1944 r.

Reklama

Jak nas poinformował Stanisław Ziemecki, pasierb i pełnomocnik hrabiego Mycielskiego, w środę walka toczyła się o 8 ha, na których działa Tonsil.

- Po uznaniu przez sąd administracyjny naszych praw do tego terenu, sprawa wraca do ministra infrastruktury. Kiedyś sprawy te leżały w gestii ministra budownictwa, teraz minister infrastruktury będzie musiał podjąć decyzję - dodał. Jak podkreślił Ziemecki, zwrot majątku nastąpi najwcześniej za pół roku.

- To wszystko przez robotę papierkową - zaznaczył. Dodajmy, że pozytywne rozstrzygniecie w sądzie administracyjnym przybliża do Wrześni inwestycję poznańskiej spółki BWS Company, która zamierza wybudować na terenie Tonsilu galerię z parkiem rozrywki i multipleksem kinowym oraz osiedle apartamentowców.

Autor: Tomasz Małecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje