Reklama

Reklama

Jarocin: Starosta kupił szkołom 2 tys. biletów na "Smoleńsk"

2 tysiące biletów na film Antoniego Krauzego "Smoleńsk", którego fabuła osnuta jest wokół katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, kupił dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Bartosz Walczak, starosta powiatu jarocińskiego z ramienia PiS. Wydał na to publiczne pieniądze przeznaczone na oświatę.

Jak podaje Polsat News, Walczak tłumaczy, że pozwoli to uczniom wyrobić własne zdanie na temat tragedii. Sam filmu jeszcze nie widział.

Reklama

Z 2 tysięcy uczniów czterech szkół, które podlegają starostwu, na film wybierze się 1400 osób - ci, którzy wyrazili taką chęć. Bilety będą kosztować starostwo około 14 tys. złotych - wylicza stacja.

Walczak tłumaczył, że powiat jarociński wydaje rocznie na oświatę 33 mln zł, koszt biletów jest więc "niewielkim procentem" tej kwoty.

Wczoraj podczas konferencji prasowej o wydawanie publicznych pieniędzy na bilety na "Smoleńsk" była pytana premier Beata Szydło. Stwierdziła, że nie zna szczegółów sprawy i nie zajęła w niej stanowiska.

Po premierze "Smoleńska" minister edukacji Anna Zalewska mówiła, że produkcję powinni zobaczyć uczniowie. Zaznaczyła jednak, że decyzja należy do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców.


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL