Kierunek Dortmund!

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dziś otwarcie połączenia lotniczego z Poznania do Dortmundu. Loty z Ławicy na lotnisko położone w zachodniej części Niemiec rozpoczną się 2 października i będą odbywać się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Ceny biletów, zawierające wszystkie opłaty zaczynają się od 79 zł.

Otwarcie nowego połączenia linia lotnicza Wizzair ogłosiła dzisiaj. Loty z Poznania do Dortmundu rozpoczną się od dnia 2 października i będą się odbywać trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. To już trzecia trasa obsługiwana przez tego przewoźnika z Poznania - do tej pory Wizzair oferował przeloty do Londynu Luton, a od 28 lipca - do Sztokholmu.

Reklama

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy poszerzyć siatkę naszych połączeń o kolejne połączenie z Polski. Liczne zapytania mieszkańców Poznania powodują, że zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego połączenia właśnie z tego miasta. Obecnie Wizz Air lata z Poznania do Londynu. 28 lipca rozpoczniemy obsługiwać połączenia do Sztokholmu - mówi Natasa Kázmér, dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air.

- Dortmund jest bardzo popularnym kierunkiem, wielu pasażerów Wizz Air lata do tego miasta z Katowic, Warszawy, Gdańska i Wrocławia. Nowe połączenie przyczyni się do umocnienia relacji biznesowych pomiędzy tymi miastami oraz zapewni rozwój turystyki obu regionów - dodaje Kázmér.

Loty do Dortmundu będą 11 regularnym połączeniem lotniczym z Ławicy. Z poznańskiego lotniska można odlecieć do Frankfurtu, Monachium, Kopenhagi, Warszawy, Londynu Luton, Londynu Stansted, Dublinu, Liverpoolu, a od końca lipca do Sztokholmu, a od początku listopada także do Bristolu. Poznańska Ławica w porównaniu z lotniskami w Krakowie, Wrocławiu, czy w Gdańsku ma najmniejszą liczbę regularnych połączeń międzynarodowych. Z Krakowa można już latać do 51 portów lotniczych, z Katowic do 30, z Gdańska do 25, z Wrocławia do 17. Atrakcyjne połączenie do Nowego Jorku oferuje nawet lotnisko w Rzeszowie.

Tekst pochodzi z portalu:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje