Reklama

Reklama

Leszno: Ktoś uszkodził szyby w biurze posła PiS

Nieznany sprawca uszkodził szyby w biurze poselskim Jana Mosińskiego w Lesznie. Według polityka, ktoś ostrzelał z broni śrutowej w okno, na którym wisiał plakat wyborczy Andrzeja Dudy.

Poseł PiS Jan Mosiński przekazał w poniedziałek (4 maja), że ktoś uszkodził szyby w jego biurze poselskim znajdującym się w centrum Leszna. "Z informacji, jaką otrzymałem rano, wynika, że ktoś strzelał z broni śrutowej, uszkadzając szybę. Tam był też plakat pana prezydenta Dudy (...) Raczej ktoś chciał zniszczyć plakat z wizerunkiem pana prezydenta" - powiedział.

Reklama

Ocenił, że uszkodzenia szyby wskazują na użycie broni śrutowej. "Tak to wygląda. To jest okrągła dziura z promienistym rozpryskiem dookoła. Nikt kamyczkiem nie rzuci z taką siłą z poziomu ziemi na pierwsze piętro (...) Moje biuro mieści się na pierwszym piętrze, więc ktoś musiał celować z zamierzonym celem. To nie jest jakiś szczeniacki wybryk, tak sądzę, tylko czyjeś zaplanowane działanie" - zaznaczył poseł.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające

Oficer prasowy policji w Lesznie asp. sztab. Monika Żymełka podkreśliła, że na razie nie wiadomo, czy biuro poselskie faktycznie zostało ostrzelane. "Będziemy to sprawdzać. Policjanci przeprowadzają oględziny. Na razie nie znaleźli żadnego kamienia, łuski czy czegoś podobnego" - zaznaczyła.

"W jednym z budynków w centrum Leszna, gdzie m.in. znajduje się biuro poselskie, za szybami zostały wywieszone plakaty wyborcze. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że w okresie długiego weekendu dwie z szyb zostały uszkodzone" - powiedziała.

Prowadzone przez policję postępowanie dotyczy uszkodzenia mienia. Straty wyceniono na 600 zł. "Trudno na tę chwilę cokolwiek powiedzieć, bo właśnie trwają oględziny policyjne. Funkcjonariusze są na miejscu i ustalają co tam właściwie się wydarzyło, jakie były okoliczności" - zaznaczyła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje