Lewandowski liderem poznańskiej LiD

Tomasz Lewandowski, 29-letni prawnik, obecnie poznański radny, otworzy listę koalicji Lewicy i Demokratów w Poznaniu. Była liderka SLD w Wielkopolsce, posłanka Krystyna Łybacka wystartuje w październikowych wyborach z trzeciego miejsca.

W piątek w Poznaniu odbyła się regionalna konwencja LiD rozpoczynająca kampanię wyborczą tej koalicji w Wielkopolsce. Liderów list zaprezentował sekretarz SLD Grzegorz Napieralski.

Reklama

Tomasz Lewandowski, zajmujący pierwsze miejsce na poznańskiej liście, powiedział, że SLD i kierownictwo LiD zdecydowało się zaproponować wyborcom nowe rozdanie personalne.

- LiD-owi zależało na tym, żeby na czołowych miejscach list znaleźli się młodzi prawnicy, którzy będą w stanie zająć się tworzeniem dobrego prawa - podkreślił. Na drugim miejscu listy LiD w Poznaniu jest Waldemar Witkowski, lider Unii Pracy.

Łybacka, była minister edukacji, obecnie posłanka SLD, która mandat poselski sprawowała nieprzerwanie od I kadencji Sejmu, powiedziała, że przyjmuje decyzję kierownictwa LiD o umieszczeniu jej na trzecim miejscu poznańskiej listy. - Nie mogę nagle powiedzieć, że znudziła mi się służba ludziom, bo mi się nie znudziła. Dalej chcę służyć ludziom - podkreśliła.

Kandydatem LiD na senatora będzie były prezydent Poznania Wojciech Szczęsny-Kaczmarek. Zaś w innych okręgach Wielkopolski listy kandydatów LiD na posłów otwierają: szef wielkopolskich struktur LiD Leszek Aleksandrzak (Kalisz), poseł SLD Tadeusz Tomaszewski (Konin), były poseł związany z SdPl Romuald Ajchler (Piła).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje