Reklama

Reklama

Niesamowita atrakcja turystyczna we Wrześni

Grzybowo, a tym samym cała gmina Września, zyska niesamowitą atrakcję turystyczną. Odtworzony zostanie tam fragment wałów grodu. Będziemy mieli drugi Biskupin. To już pewne. Jest projekt, zezwolenie na budowę, a co najważniejsze: są na to pieniądze.

- Prace rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają dwa lata - mówiła Krystyna Poślednia, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej we wrzesińskim ratuszu (21 sierpnia).

Reklama

Zaplanowany projekt przewiduje budowę obiektu na planie prostokąta o długości 38 m i szerokości 14 m. Z kolei jego wysokość będzie dochodzić nawet do 13 m. Zaprojektowany budynek muzealny będzie dwukondygnacyjny. Bryła obiektu będzie podzielona na dwie części, połączone sienią i klatką schodową prowadzącą na taras widokowy. Na parterze znajdzie się duża sala wystawiennicza.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie blisko 3,5 mln zł. Lwia część tych środków będzie pochodzić z Unii. Wszystko to w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

- Na pewno podniesiona zostanie atrakcyjność i funkcjonalność grodu w Grzybowie - mówiła K. Poślednia.

- Będziemy starali się również o środki na poprawę nawierzchni drogi z Wrześni do Grzybowa. W planach mamy też powstanie przy niej ciągu pieszo-rowerowego - zdradził Dionizy Jaśniewicz, starosta wrzesiński.

Wygląda na to, że wojownicy, którzy w sobotę pojawią się na IX Międzynarodowym Zjeździe Wojowników, mają powód do świętowania...

Łukasz Różański

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne