Polacy wykryli błędy Microsoftu

Czterech poznańskich informatyków z nieformalnej grupy badawczej "The Last Stage of Delirium" wykryło, że komputerowe systemy operacyjne firmy Microsoft nie są dobrze zabezpieczone przed atakami hakerów. Światowy lider na rynku programów komputerowych poinformował już o błędzie systemu i podał sposoby jego naprawienia.

Polscy informatycy opracowali program, który wykorzystuje błąd systemów Microsoft i pozwala na korzystania z każdego komputera osobistego na świecie bez wiedzy jego właściciela.

Reklama

Błąd dotyczy czterech głównych systemów operacyjnych Microsoftu: Windows NT, Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003. Z oficjalnej strony Microsoftu można już za darmo ściągnąć poprawione fragmenty oprogramowania.

- Microsoft nie był zadowolony z naszego odkrycia, tym bardziej, że od dwóch lat jego główną dewizą jest bezpieczeństwo użytkowników- powiedział jeden z poznańskich informatyków.

Członkowie LSD zazwyczaj publikują w sieci programy, które tworzą w związku z przełamywaniem systemów bezpieczeństwa, jednak tym razem opóźnią publikację swojego programu ze względu na dobro użytkowników komputerów osobistych. Według nich "dziura" w systemie dotyczy kilkuset milionów takich osób na całym świecie.

Z Tomaszem Ostwaldem i Adamem Gowdiakiem z grupy LSD rozmawiał reporter RMF Dariusz Goliński. Posłuchaj:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje