"Prawdziwa historia"

To niezwykła historia człowieka, który walczył o spełnienie marzenia. Sir Anthony Hopkins, odtwórca roli głównego bohatera, stwierdził, że była to jego najlepsza kreacja. Dziś będziecie go mogli obejrzeć na Dziedzińcu Sztuki o 22.00.

Prawdziwa historia" w reżyserii Rogera Donaldsona to opowieść o życiu nowozelandzkiego konstruktora Burta Munro (Anthony Hopkins), budowniczego motocykla Indian, na którym w latach 70-tych podczas słynnych wyścigów Bonneville Salt Flats, rozgrywanych w stanie Utah w USA, udało się pobić ówczesny rekord prędkości.

Reklama

Munro przez całe życie udoskonalał swój motocykl i marzył o wyjeździe na zawody, choć w jego wieku - nie jest już nastolatkiem... - powinien zacząć marzyć o ogniu płonącym na kominku i szklaneczce whisky. Uporem i pracowitością dopiął swego i wyruszył w podróż do Utah, podróż pełną przygód, nie zawsze przyjemnych, ale na szczęście dobrze się kończących i pełnych humoru, która nieoczekiwanie staje się dla Munro podróżą życia... A kiedy konstruktor dociera do Bonneville Salt Flats, to - choć nikt w niego nie wierzy - ustanowia tam nowy rekord świata w prędkości, spełniając w ten sposób swoje życiowe marzenie. Do tej pory nikt nie pobił ustanowionego przez Burta Munro w 1967 rekordu, a jego legenda trwa do dzisiaj.

Sir Anthony Hopkins za tę rolę w styczniu 2006 został uhonorowany Złotym Globem.

Reżyseria: Roger Donaldson

Scenariusz: Roger Donaldson

Zdjęcia: David Gribble

Muzyka: J. Peter Robinson

Czas trwania: 127'

Wiadomość pochodzi z portalu Tutej.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje