Prezydent przegrał

Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny przegrał z "Głosem Wielkopolskim" sprawę o dostęp do informacji o wynagrodzeniach wysokich urzędników magistratu.

Jesienią 2006 roku gazeta wystąpiła do Urzędu Miasta Poznania o podanie wysokości premii jakie otrzymali urzędnicy magistratu pełniący funkcje kierownicze. Odpowiedź była niepełna. Dziennik otrzymał dane tylko na temat wynagrodzeń osób, które zobowiązane są do składania oświadczeń majątkowych. Tak zdecydował prezydent.

Reklama

Gazeta - kierując się troską o prawo do jawności informacji na temat wydatkowania samorządowych pieniędzy - zaskarżyła prezydencką decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu. I wygrała.

- Nie było podstaw do odmowy udzielenia (..) żądanych informacji dotyczących wynagrodzeń - podano w uzasadnieniu decyzji. Według rozpatrujących sprawę nie ma żadnego uzasadnienia różnicowanie dostępu do danych na temat wynagrodzeń urzędników na stanowiskach kierowniczych z uwagi na kwestię ich ewentualnych zobowiązań do składania oświadczeń majątkowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy