Program Platformy bliski poznaniakom

Zdaniem poznańskich polityków PO, program Platformy jest bliski poznaniakom; w ten sposób tłumaczą oni rekordowe wyniki PO w tym mieście. Według nieoficjalnych danych, PO zdobyła w wyborach do Sejmu w okręgu poznańskim poparcie wynoszące 57,69 proc.

Szef wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Waldy Dzikowski podziękował na poniedziałkowej konferencji prasowej wyborcom z Poznania za zaufanie, którym obdarzyli jego partię w niedzielnych wyborach.

Reklama

Jak powiedział, wygrana Platformy nie była efektem słabej kampanii PiS. - To wynik dobrej drużyny startującej w wyborach. Byliśmy lepsi - podkreślił Dzikowski. Wicemarszałek Senatu ostatniej kadencji Marek Ziółkowski powiedział, że "istnieje duża zbieżność między sposobem myślenia poznaniaków a sposobem myślenia olbrzymiej większości Platformy Obywatelskiej i jej programem".

- Trzeba pracować organicznie, nie kłócić się, budować od dołu, wierzyć w aktywność ludzi i wierzyć w samorządy. Mentalność poznaniaka i program PO to są dwie bardzo bliskie rzeczy - powiedział Ziółkowski.

W Wielkopolsce Platforma Obywatelska zdobyła - według nieoficjalnych danych - 19 mandatów poselskich z 40 o które walczono w regionie. Spośród 9 mandatów do Senatu w Wielkopolsce, 8 przypadło PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje