RMF24: Nietypowa, kontenerowa szkoła

Szkoła z kontenerów powstaje w podpoznańskiej Dąbrowie. To pomysł dyrektorki szkoły i dwojga rodziców, którzy w ten sposób zareagowali na informację o tym, że gmina Dopiewo planowaną na 2015 rok rozbudowę szkoły przesunęła o kilka lat. W wyniku burzy mózgów - jak twierdzą pomysłodawcy - powstał pomysł ustawienia modułów.

W niespełna pięć miesięcy udało się zrealizować innowacyjną ideę - rada gminy znalazła pieniądze na leasing kontenerów i w tej chwili są one już na ostatnim etapie wykańczania.

Reklama

W sumie nowe skrzydło szkoły będzie się składać z 18 kontenerów. Wystarczy w nich miejsca na: trzy sale lekcyjne, pokój nauczycielski, świetlicę z biblioteką, łazienki oraz łącznik - którym uczniowie będą przechodzić do sąsiedniego budynku. 

We wrześniu kontenery mają zostać wyposażone; trafią tam pierwszoklasiści.

W Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren powstaną w tym roku trzy pierwsze klasy - rozpoczynający naukę będą stanowić aż jedną trzecią wszystkich uczniów szkoły.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba uczniów w placówce podwoiła się, bo w Dąbrowie mieszka coraz więcej rodzin przeprowadzających się tam z Poznania.

Adam Górczewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje